Přestaňte posílat nemocné děti do škol, zuří matka. Ukazuje, co se může stát

Maria Jordan MacKeigan z Kanady vzkazuje ostatním rodičům: Přestaňte posílat nemocné děti do škol a školek.
Foto: Boredpanda
Sdílej na facebooku
30. listopadu  2017 
 06:00

Je to začarovaný kruh. Sotva se dítě uzdraví a pošlete ho do školy, přinese za pár dní další nemoc. Jedné mamince z Kanady došla trpělivost. Na sociální síti zveřejnila fotku své holčičky, aby ukázala, co se může stát, když rodiče posílají nemocné děti do škol a školek. Její dcera trpí poruchou imunitního systému a sebemenší infekce jí způsobí vážné problémy. 

"Nechápu, že někteří lidé ohrožují ostatní a zdůvodňují to tím, že mají moc práce," napsala rozhořčená maminka Maria Jordan MacKeigan na sociální síť poté, co ji jeden z rodičů řekl, že je příliš zaneprázdněný na to, aby mohl zůstat doma se svým nemocným dítětem. 

Jenže Mariina dcera Jordan Grace trpí Downovým syndromem a kvůli tomu má slabou imunitu a i sebemenší infekce ji může způsobit vážné potíže, z nichž se dlouhou dostává. "Škola není klub na hlídání dětí," napsala.

Firma si na focení oblečení vybrala holčičku s Downovým syndromem. Lily to jde skvěle!

Firma si na focení oblečení vybrala holčičku s Downovým syndromem. Lily to jde skvěle!

Tahle malá holka boří konvence. Dvouletá Lily Beddall právě získala modelingovou smlouvu s velkým britským řetězcem Matalan, který se zaměřuje na módu…celý článek

"Vaše děti potřebují, abyste je mazlili, milovali a pečovali o jejich zdraví. Když je Jordan Grace nemocná, myslím především na ni samotnou... ale také na ostatní. Nechci, aby moje dítě někoho nakazilo, zvlášť někoho, kdo může skončit v nemocnici, protože jeho tělo nezvládne bojovat s nemocí," tvrdí žena. 

"Když má moje dítě obyčejnou rýmu, může to skončit i takhle," ukázala na fotce. 

Když moje dítě dostane obyčejnou virózu, může skončit i v nemocnici.

"Kdyby se lidé zajímali více o ostatní a nejen o sebe, svět by byl daleko lepším místem k životu," myslí si Marie. Někteří rodiče s Marií souhlasí a napsali jí spoustu podpůrných komentářů. "Jsem učitelka v mateřské školce a ležím už devátý den doma s nachlazením. Nepracuji, protože bych mohla nakazit děti. Zároveň nevím, od kterého dítěte jsem se nakazila já, ve školce byly tři děti s kašlem a rýmou a dvě děti měly Downův syndrom. A jejich maminky pravděpodobně neměly práci. Nemocné děti v kolektivu? To opravdu není dobré ani pro ně, ani pro školku," napsala Bethany Ann McGuire. 

"Naprosto souhlasím. Moje dcera má těžké astma a i obyčejná viróza je pro ni závažná. Nemocné děti by měly být doma," dodává další z rodičů,  Nancy Luck Bell.  

Rýma přece tolik nevadí, namítají jiní

Někteří rodiče ale nesouhlasí a namítají, že dětský kolektiv je plný bakterií a nechávat dítě doma s obyčejnou rýmou prostě nelze. S tím, že když je vážněji nemocné, doma ho nechají. "Vždyť to znáte – v sedm ráno vypravíte do školky úplně zdravé děti a ve dvě odpoledne vám volají, že je musíte vyzvednout i kvůli zvracení, horečce a dalším příznakům nemoci," píše například Marian Scholz Steele a popisuje tak situaci, kterou zná spousta rodičů. 

Jak to máte vy? Souhlasíte s Marií nebo dítě s nudlí u nosu klidně mezi děti pošlete? Napište nám do diskuse, váš názor nás zajímá!

Nejdůležitější věc, kterou musíte dělat, když je dítě nastydlé. Víte jakou?

Nejdůležitější věc, kterou musíte dělat, když je dítě nastydlé. Víte jakou?

Zbavte ho hlenů. Tak zní rada číslo jedna, jakmile začne vaše dítě posmrkávat a pokašlávat. Jinak stoupá riziko, že dostane zánět uší, dutin nebo průdušek.…celý článek

7 Murphyho zákonů o dětských nemocech. Jako naschvál!

7 Murphyho zákonů o dětských nemocech. Jako naschvál!

Zákon schválnosti je všeobecný. Není důvod, aby se vyhýbal dětským nemocem, jako je rýma, kašel či angína. Naopak Murphyho zákony se u nich předvádějí…celý článek

Kdy srážet horečku u dětí doma a kdy je to rozhodně na doktora?

Kdy srážet horečku u dětí doma a kdy je to rozhodně na doktora?

Zásada číslo jedna: teplotu do 38 stupňů nesnižujeme, nad touto hranicí ano. Záleží však také na tom, jak se dítě celkově cítí – pokud například trpí…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku