Atlas, který nadchl šestiletého. Kde žije nejjedovatější had, která města jsou největší? | Supermámy

Atlas, který nadchl šestiletého. Kde žije nejjedovatější had, která města jsou největší?

Šestiletý syn a ranní siesta u Atlasu
Foto: Supermámy
Sdílej na facebooku
27. ledna  2018 
 06:00

Pokud máte dítě posedlé zeměpisem, přírodou a fakty, touhle knihou ho hodně potěšíte. A taky získáte chvíli klidu, pokud vás potomek jinak neustále zásobuje dotazy.  Už proto rozhodně Atlas – Co je kde na Zemi od Slovartu doporučujeme, a to pro děti řekněme od šesti let výše. 

Pár dětských atlasů už jsem viděla a na dětech testovala. Tenhle možná není tak graficky krásný jako některé jiné, ale zase je natolik faktografický, že přinejmenším některé typy dětí uspokojí mnohem lépe. Už díky jasnému řazení informací v pasážích postupně věnovaných jednotlivým světadílům. 

Pod zemí/Pod vodou: Skvělá kniha na dlouhé podzimní a zimní večery

Pod zemí/Pod vodou: Skvělá kniha na dlouhé podzimní a zimní večery

Tohle je přesně kniha na dlouhé podzimní a zimní podvečery. Představuju si to asi  takhle: lehnete si s ní i s dětmi na zem a studujete, co všechno…celý článek

Slovart licenční knihu nabízí jako "první dětský atlas, který předvádí náš svět ve 3D zobrazení", což je vlastně pravda, i když žádný velký wow efekt nečekejte. Na druhou stranu nepotřebujete žádné speciální brýle, a to se počítá. 

Díky jeho více než šesti desítkám speciálně vytvořených trojrozměrných map a ilustracím se čtenáři seznámí se všemi světadíly Země. V úvodu Atlas navíc přináší i obrazové vysvětlení jejího vývoje. UKÁZKY z knihy najdete ZDE

Každý světadíl doprovázejí 3D mapy, které rozebírají jeho zeměpisnou charakteristiku, podnebí, města, pamětihodnosti, obyvatelstvo, zvířenu a přinášejí další informace. To vše doprovázejí i přehledné vysvětlující legendy a řada nejrůznějších zajímavostí. Nechybí ani slovníček s vysvětlivkami a seznamem států světa s krátkými charakteristikami.

Atlas – Co je kde na Zemi, vydal Slovart, rok vydání 2017, stran 160, doporučená cena 399 korun

Sledujte naši rubriku TIPY REDAKCE, kde přinášíme tipy na knihy, výstavy, muzea a výlety, které podle nás stojí za vaši pozornost. 

Žena po porodu neuvěřitelně zhubla. Stačily dvě jednoduché změny!

Žena po porodu neuvěřitelně zhubla. Stačily dvě jednoduché změny!

Na svém instagramovém profilu mluví Australanka Carina zcela upřímně a bez obalu o tom, jak se v průběhu let měnila její váha a co se stalo s jejím…celý článek

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Některé zahraniční celebrity si rozhodně nelámou hlavu s tím, jestli mají doma kluka, který se obléká jako holka, nebo holku, která vypadá spíš jako…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Samy ven a sem tam facka? Tohle všechno už děti nezažijí, ačkoli…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku