Rok v lese: Překvapivě vtipná a chytrá knížka pro batolata a předškoláky

Rok v lese, Emilia Dziubaková, vydal Host, cena 246 korun
Foto: Host
Sdílej na facebooku
1. prosince  2017 
 14:00

Znáte to. Jak dojde na knížku o zvířatech pro nejmenší děti, je to více či méně sladké. Všichni ti tvorové se mají rádi, vlci se přátelí s veverkami, a někdy dokonce i mluví. Na druhé straně jsou faktografické encyklopedie, v nichž zase chybí moment příběhu. Ale pokud máte doma novinku Rok v lese, kterou vydal Host, nic takového vás trápit nemusí. 

Víte, jak se v lednu cítí sob, který právě shodil parohy? A jak srna, kterou  honí vlk? A co se asi tak honí hlavou hladovému rysovi? Podívejte se do knížky Rok v lese, tam to všechno je. Přestože je to – s výjimkou úvodní encyklopedické dvoustrany – knížka beze slov. 

Její autorkou je mladá polská výtvarnice Emilia Dziubaková (1982), která svůj nezaměnitelný styl propůjčila už desítkám knih. Teď se sama stala autorkou dětské knihy, která ale baví i nás dospělé, protože je vtipná a vždycky v ní najdeme něco, čeho jsme si předtím nevšimli. Díky nakladatelství Host za její české vydání. 

Nádherná kniha o umění, Cesta časem a další knihy pro větší děti, které nás baví

Nádherná kniha o umění, Cesta časem a další knihy pro větší děti, které nás baví

Naším dnešním tipem potěšíte každé uměnímilovné dítě od osmi let výše. V knize Van Goghova hvězdná noc však nejde jen o obrazy a sochy, protože navíc…celý článek

Rok v lese vypráví měsíc po měsíci, od ledna do prosince, život v lese. Mění se nejen roční období, ale i denní doba a počasí. Už po krátkém prohlížení přijdete na to, že se v obrázcích ukrývá spousta příběhů jednotlivých zvířecích druhů, přičemž se děti (a nakonec i mnozí dospělí) dozvídají něco o jejich zvyklostech, včetně chuťových preferencí. 

Podívejte se spolu s dětmi, kdo v noci bdí a ve dne spí. A kdo zaspí celou zimu? Kdo je čistotný a kdo se hrabe v odpadcích? Kdo a jak dlouho se stará o svá mláďata? Kdo je vynikající stavitel? Kdo má nejlepší spižírnu? Kdo si na koho brousí zuby?

Rok v lese podněcuje zvídavost, rozvíjí postřeh, podporuje představivost i logické myšlení. Ale především je skvělou zábavou pro celou rodinu. Máte-li rádi „hledací“ knížky Jaro, Léto, Podzim a Zima od Rotraut Susanne Bernerové, bude vás Rok v lese taky hodně bavit. 

Když už jsme u těch knížek o zvířatech, které vydává Host, podívejte se na upoutávku na další z nich. Jmenuje se Zubr si hledá hnízdo a její autorkou je Oksana Bula. 

Zubr si hledá hnízdo: Knížka pro malé děti • VIDEO: 

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme…celý článek

Do kouta na hanbu, žádné dárky a sladkosti. 15 přísných rodičů ze světa celebrit

Do kouta na hanbu, žádné dárky a sladkosti. 15  přísných rodičů ze světa celebrit

Mysleli jste si, že děti slavných rodičů mají volnější výchovu? Omyl. Někdy mají přísnější pravidla než jejich vrstevníci. Často nesmějí koukat na…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku