Na výlet? Ve Žďáru hledejte květiny, v Liberci si vyzkoušíte porod

Kontroverzní expozice Sexmisie se vrátila do Liberce
Foto: iQLANDIA
Sdílej na facebooku
13. dubna  2018 
 10:00

Muzeum nové generace ve Žďáru na Sázavou přichází stále s něčím novým. Tentokrát to v něm rozkvetlo. A jedno staronové lákadlo mají i v liberecké IQLandii – nedávno se tam vrátila jejich nejkontroverznější expozice Sexmisie, v níž teď navíc přibyla nová badatelská aktivita. 

Také při slově sex zčervenáte? Tomu bude konec! Nechte stud doma a vypravte se do liberecké IQLandie. Právě tady, konkrétně v expozici Sexmisie, je k mání nová badatelská aktivita pod názvem mluVÍME o sexu.

Na pěti originálně pojatých stanovištích se dozvíte, respektive vaše děti se dozvědí vše o plánovaném rodičovství či antikoncepci. K otestování tu budou těhotenské břicho, a kdo najde odvahu, může si na simulátoru porodu vyzkoušet přivést na svět novorozeně se vším všudy.

Samotná Sexmisie se do Liberce vrátila po několika letech v únoru. Z relaxační zóny – Matčina lůna – se můžete vydat do celkem čtyř sekcí: Já, My, Oni a Tabu. V nich jsou k vidění nejenom interaktivní exponáty, ale i zajímavé projekce a grafiky. Sexmisie, která vznikala ve spolupráci se sexuology a dětskými psychology, je vzhledem ke svému námětu přístupná dětem od dvanácti let, mladším pak v doprovodu dospělých. V expozici se mimo jiné můžete těšit i na nové interaktivní exponáty. Vyzkoušíte si tu třeba hod spermií, simulaci těhotenství nebo vyšetření prsu. 

Plzeň děti baví: Vyzkoušejte tsunami, loutky nebo podzemí v zoo

Plzeň děti baví: Vyzkoušejte tsunami, loutky nebo podzemí v zoo

Pro Plzeň máme zvláštní slabost. Každopádně je tam toho hodně k vidění a navštívení, ať už jde o stálé expozice nebo krátkodobé akce. Posuďte sami! …celý článek

Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou rozkvetlo. Kdo objeví přesný počet květin v něm ukrytých, zařadí se do soutěže o noc v zámecké Barokní věži se snídaní a permanentkou Barok pas a o vstupenky do liberecké IQLandie. Soutěž běží až do 27. května.  

„Řekli jsme si, že před tradičními Dny otevřených zahrad hraběnky Thamar Kinsky necháme naše muzeum rozkvést. Stačí přijít k nám do muzea, důkladně ho projít, spočítat, kolik květin se v něm nachází, a na závěr vyplnit formulář s odpovědí. Když přijde celá rodina, každý z členů soutěží. Šance na výhru se tak zvyšuje,“ říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou. Zahrady samotné se ve Žďáru otevřou poslední květnový víkend. 

Muzeum nové generace slibuje zážitek pro celou rodinu • VIDEO: 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

50 tipů na svačiny pro děti. Originální, zdravé a výborné na chuť

50 tipů na svačiny pro děti. Originální, zdravé a výborné na chuť

Nalákejte svoje děti na barevnost a zajímavé tvary a připravte jim snídaně, svačiny nebo oběd jinak než dosud. Dokonce i druhy zeleniny, které jim…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku