Kam na oslavy výročí republiky s rodinou? A také pozvánka na jógu

Viodemapping na budově Národního muzea
Foto: Galerie Českých center
Sdílej na facebooku
26. října  2018 
 06:00

Někdo bere následující víkend s následujícími podzimními prázdniny jako dobrou záminku vyrazit někam ven, ale my si hodláme užit i něco z oslav ke stému založení republiky. A rozhodně doporučujeme, mluvte o tom se svými dětmi. Kdy jindy než při stoletém výročí? Tady k tomu máte pár tipů.

Náš první návrh se týká Národního muzea v Praze, které se v neděli poprvé - byť v částečně omezeném režimu - otevírá po dlouholeté rekonstrukci. Vstupné bude až do konce roku zdarma. 

Už teď do tmy září jeho nově opravená a nasvícená fasáda, kterou navíc v sobotu 27. října večer oživí unikátní videomapping! Videoprojekce na Historickou budovu Národního muzea vypukne v osm a pak ještě jednou v devět večer a nabídne průřez československými dějinami, kterým Národní muzeum jako tichý svědek přihlíželo.

Velký knižní čtvrtek přinese dětem zábavného Astrokocoura. A co rodičům?

Velký knižní čtvrtek přinese dětem zábavného Astrokocoura. A co rodičům?

Celou patnáctku knih přináší letošní podzimní Velký knižní čtvrtek. Děti neomylně sáhly po novince Profesor Astrokocour: Křížem krážem lidským tělem,…celý článek

Za návštěvu stojí rovněž sobotní prezentace knihy Dobrých 100 v pražské Galerii Českých center. I tahle akce se koná při příležitosti oslav sta let vzniku Československa a pro děti a dospělé čeká zajímavý program, který běží od jedenácti hodin, samotný křest pak bude ve dvě odpoledne. 

Obrazová publikace Dobrých 100 nabízí na více než 200 stranách výběr událostí, vynálezů, děl, ale i věcí každodenní potřeby, které měly a mnohdy stále mají na Českou republiku pozitivní dopad. Podporuje myšlenku, že máme na co být hrdi, a ukazuje, že je možné dívat se na historii i z jiného úhlu pohledu. Co rok, to originální barevná dvoustrana mapující jeden významný prvek. Co desetiletí, to obecnější zamyšlení a vystižení „ducha doby“.

Publikace vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnarav Plzni pod vedením autorky, výtvarnice a pedagožky Renáty Fučíkové. Galerie Českých center připravila nejen tuto akci, ale také výstavu Mini Wonders, která je součástí tradičního Designbloku. Představuje historii českých hraček, k vidění je do konce října na v Galeri Českých center v Rytířské ulici. 

Takhle se změnili: před tím a po tom, co měli děti. Nelekněte se!

Takhle se změnili: před tím a po tom, co měli děti. Nelekněte se!

Některé věci vás změní navždy. Tou největší změnou v životě jsou děti. S příchodem potomků se totiž vše obrátí vzhůru nohama. Večírky? Vyspávání o…celý článek

Součástí Designblok je celá řada doprovodných akcí. Jednou z nich je Dream & Fly Day, který pořádá server s online lekcemi jogy Moje jóga a magazin Soffa v ramci Designbloku tuto sobotu ve Stínadlech.

V sobotu 27. října tak návštěvníci v prostoru Foglarových stínadel dostanou možnost zažít jinou cestu k józe a designu. Lekce jógy v kreativním prostoru jedné staropražské půdě nabídnou přední čeští lektoři. Těšit se můžete na Páju Brožovou, Míšu Dombrovskou, Terezu Velhartickou, Iamme Candlewick, Šárku Vojáčkovou (Konečnou), Markétu Faustovou, Tobiase Lorenze či Simonu Hruškovou. Nebude chybět ani inspirativní book sharing circle či koncert na tibetské mísy. Občerstvení zařizuje bistro Forky’s.

„Jógu a design spojuje práce s prostorem - jóga je o jeho hledání, design o jeho vyplnění. Oboje provází tvůrčí proces a kreativita – jóga otevírá cestu k otevřenému myšlení, design podporuje jeho rozlet," vysvětluje zakladatelka Mojí jógy Markéta Faustová. Podrobný program ZDE

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Některé herečky či herci po dětech netouží, jiní plození dětí považují za příjemnou rutinu. Vedle toho si ještě nějaké dítě navíc třeba adoptují. Velké…celý článek

7 důvodů, proč jsou víkendy pro single rodiče tak těžké

7 důvodů, proč jsou víkendy pro single rodiče tak těžké

Rodiče, kteří žijí s dětmi sami, to mají v mnoha ohledech náročné. A zvláště patrné je to o víkendech, kdy je člověk musí sám zabavit, nebo naopak…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku