Skanzen, štola, trolejbus! Plzeňsko láká rodiny na festival Industry Open

Muzeum v areál plaského kláštera
Foto: Industry Open Plzeň
Sdílej na facebooku
13. června  2019 
 06:00

Letní počasí vybízí k nejrůznějším výletům. Přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi o tomhle víkendu 15. a 16. června? Nechte se pozvat na zajímavá místa průmyslové historie do různých koutů Plzeňského kraje

Během festivalu Industry Open můžete navštívit mnoho podniků nejen v Plzni, ale také v Chlumčanech, Nevřeni, Stříbře, Plasích nebo Starém Plzenci. V Plzni otevře brány veřejnosti výrobní podnik kolejových vozidel, trolejbusů a elektrobusů Škoda Transportation. Areál bude propojen a bude průchozí i s depem PMDP na Kalově. Těšit se můžete na parní vlak i komentované prohlídky výroby.

Skvělá zábava pro celou rodinu! Festival moderního kutilství Maker Faire se blíží

Skvělá zábava pro celou rodinu! Festival moderního kutilství Maker Faire se blíží

Už se to blíží! Předposlední červnový víkend proběhne na pražském Výstavišti druhý ročník festivalu novodobých kutilů, bastlířů a vynálezců – Maker…celý článek

Dopravní centra v Plzni slaví letos 120. výročí založení dopravního podniku a připraveny budou prohlídky vozoven, projížďky historickými vozy, pro děti soutěže o ceny, kreativní dílny a mnoho dalšího.

Je libo pivovar nebo spíš vodárnu? 

Pivovar Plzeňský Prazdroj připravil pro návštěvníky festivalové prohlídky za zvýhodněné vstupné 50 korun. Při netradiční prohlídce autobusem, kdy projedete téměř celý areál výrobní části pivovaru, uvidíte stáčírnu, cylindrokónické tanky, vodárenskou věž, elektrárnu, bednárnu nebo areál pivovaru Gambrinus a logistické centrum, odkud putuje pivo do celého světa.

Vodárna Plzeň umožní lidem nahlédnout do dvou svých provozoven: Čističky odpadních vod na Jateční a Úpravny vody na Slovanech. Zde vám při komentovaných prohlídkách odborníci podají zajímavosti o čištění a úpravě vody. Navštívit můžete také dronové centrum DronySIT, jež sousedí s areálem DEPO2015 a specializuje se na profesionální letecké práce realizované drony.

Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů

Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů

Pokud dětem aspoň občas kupujete knížky, nejspíše víte, že nabídka je široká. Někdy až moc. Najít v záplavě titulů nově vydanou dobrou knihu bývá těžké.…celý článek

Pro děti, ale i dospělé bude velkým zážitkem jízda historickými autobusovými veterány Škoda 706 RTO-KAR a Karosa ŠL 11-Turist. Na 2,5hodinové trase, kterou projedete s průvodcem, vás čeká několik zajímavých zastávek – Hromnice (Hromnické jezírko), Kaznějov (kaolinový důl), Nevřeň (kaolinový důl). Dozvíte se také řadu zajímavostí nejen o historii těžby na severním Plzeňsku. Samotný důl v Centru Caolinum Nevřeň bude o festivalovém víkendu vůbec poprvé otevřen veřejnosti a vy máte jedinečnou příležitost se tam také podívat.

Podrobnosti na webu akce ZDE

V Centru stavitelského dědictví v Plasích budete mít možnost navštívit krásnou interaktivní expozici stavitelství, jejíž nedílnou součástí je takzvané stavební hřiště, které nabízí dětem prostor pro hru, tvoření i relaxaci. S průvodcem je také možné absolvovat prohlídku obnoveného provozu Knížecího pivovaru.

Ve Stříbře budou o víkendu otevřeny Hornický skanzen a Prokopská štola. Prohlídky štoly i venkovní expozice důlní techniky bude možné obdivovat od 8.30 do 17 hodin. Vstup do štoly je povolen dětem až od 6 let. Projet se můžete hornickým vláčkem, svůj um vyzkoušíte v kovářské a mincovní dílně. Na místě bude pro děti připraven také bohatý doprovodný program.

Ve Starém Plzenci pro vás vinařský podnik Bohemia Sekt připravil sobotní odpolední hudební mejdan aneb „rodinné odpoledne pro dospělé i špunty“. Vystoupí skupiny Mirai, MIG21, Žlutej pes Ondřeje Hejmy aj. Zajištěny budou občerstvení i program pro děti. Od 14 hodin budou v závodě probíhat komentované prohlídky. Pro návštěvníky mířící na festival bude zajištěna kyvadlová doprava z Plzně, a to z náměstí Milady Horákové se zastávkou Světovar (Plzeň Slovany) – vždy v každou celou hodinu od 14 do 22 hodin. Děti do 15 let mají vstup na akci zdarma.

Uvolňujete děti ze školy kvůli cestování? Studie potvrzuje, že jsou úspěšnější

Uvolňujete děti ze školy kvůli cestování? Studie potvrzuje, že jsou úspěšnější

Diskuse na téma, zda je vhodné děti uvolňovat ze školy během školního roku, jsou velmi časté. Někteří rodiče kategoricky odmítají dítě uvolnit i na…celý článek

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Šestičlenná rodina si plní sen a jezdí po zemi v karavanu! Budete žasnout!

Jezdíte v létě do kempu pod stan, nebo máte dokonce přívěs, ve kterém týden bydlíte? Tak si zkuste představit, že v něm žijete celý rok a jezdíte z…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku