Struny dětem lákají na Ivu Bittovou a Barboru Polákovou

Zábavnou show plnou vtipných glos a chytlavých melodií připravuje osobitá zpěvačka Barbora Poláková
Foto: Struny dětem
Sdílej na facebooku
16. ledna  2020 
 10:00

Venku je sice ještě zima, my už ale vyhlížíme jaro a s ním i rodinný festival Struny dětem, který poslední březnový víkend tradičně rozehraje Divadlo Minor a Novoměstskou radnici. Pokud tuhle akci neznáte, určitě tam vyrazte, stojí to za to. Prodej lístků na představení a do workshopů začíná už v pátek 17. ledna dopoledne. 

Od pátku 27. do neděle 29. března se mohou malí i velcí návštěvníci pražského Divadla Minor opět těšit na pestrou paletu představení, koncertů, výtvarných dílniček a kreativních workshopů. Struny dětem pro své návštěvníky připravují hned několik premiér.

Iva Bittová ve svém sólovém představení Opičák a pitomci vtipně poodhalí dětem, jak hloupě se často chovají dospělí, když chtějí být důležití. Zábavnou show plnou vtipných glos a chytlavých melodií připravuje  osobitá zpěvačka Barbora Poláková. Do světa hmyzí říše vtáhne děti Beata Hlavenková, která v koncertní premiéře se svým týmem uvede představení inspirované knihou Ó, Ó, Ó, Vajíčko.

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Až dočtete tuhle knihu, už se na stromy nikdy nebudete dívat stejně jako dříve. Protože toho o nich budete hodně vědět. Troufáme si říci, že ačkoli…celý článek

Koncertem provede mimo jiné herečka Martha Issová. Na scénu Divadla Minor se díky Strunám dětem vrátí i další projekt Beaty Hlavenkové – ikonické Pišlické příběhy s Ivanem Trojanem v roli vypravěče. Se čtyřmi muži s klarinety alias Clarinet Factory procestujeme kus hudebního světa, pozvou si beskydský vokální soubor Grunik.

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička se v tradičním festivalovém setkávacím formátu představí s klavíristou Martinem Kasíkem. Z dalších vystupujících za pozornost určitě stojí třeba Gabriela Vermelho, originální skupina Hm... či energický Marc Čaňa s Cover Paradise.

Ožije i Vodičkova ulice mezi Minorem a Novoměstskou radnicí

„Přední čeští umělci tradičně připravují pro festival program šitý na míru rodinnému publiku. Festival chce inspirovat, představovat pestrost uměleckých disciplín a bere rodinného diváka vážně,“ vysvětluje ředitelka festivalu Dana Syrová.

Vedle koncertů a představení čeká na děti celá řada hudebních a výtvarných workshopů pod vedením etablovaných umělců. Programem ožije i Vodičkova ulice mezi Minorem a Novoměstskou radnicí. Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Předprodej vstupenek bude zahájen 17. ledna na webu festivalu ZDE. Najdete tam zároveň program festivalu. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Řada dalších dílniček a hravých zón nabídne v sobotu a v neděli na Novoměstské radnici odpočinek i místo pro aktivní kreativitu zdarma. Vodičkovu ulici v sobotu odpoledne rozburácí bubenická show Par a Didl a v nedělní dopoledne ji navštíví Samba Band. My se už rozhodně těšíme. 

Tady máte ohlédnutí za loňským ročníkem festivalu Struny dětem:

Takhle vypadaly Struny dětem 2019 • VIDEO: 

Hudbou dokázala uklidnit brášku s Downovým syndromem. Roztomilé video!

Hudbou dokázala uklidnit brášku s Downovým syndromem. Roztomilé video!

Heslo škola hrou se opět osvědčilo v praxi! Podívejte se, jak úžasná „velká“ ségra dokázala během chvilky uklidnit svého nemocného mladšího brášku,…celý článek

Takhle vypadá život s dětmi doopravdy! Žádná idylka z Instagramu

Takhle vypadá život s dětmi doopravdy! Žádná idylka z Instagramu

Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku