7 důležitých rad o lásce a vztazích, které by synovi měla říct každá máma

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. prosince  2018 
   06:00

  Já vím, kdo by chtěl v patnácti poslouchat rodiče, jak mu dávají rady k čemukoli, natož k lásce. Pamatuji si to jako včera. Bylo mi asi čtrnáct a táta mi začal vykládat o tom, jak se chovat ke klukovi, jak mu říct ne, když nechci, a taky jak je důležité milovat se poprvé s tím, do koho budu zamilovaná. Tenkrát jsem ho možná poslouchala jedním uchem, ale ve finále jsem se jeho radami podvědomě řídila. Díky za ně, tati!

  Teď mám sama tři syny a čas od času jim dám nějakou chytrou radu, pokud jde o vztahy. Ne že bych byla odbornice, nadělala jsem v životě spoustu kopanců. O to víc mám ale zkušeností. Snažím se je předávat klukům tak nějak nenásilnou formou, protože moc dobře vím, že nakonec si stejně udělají, co chtějí. Popravdě? Byla bych ráda, kdyby si kluci našli holku, která je bude milovat stejně bezpodmínečně jako já. Co by si tedy měli vaši synové zapamatovat, pokud jde o mateřské rady týkající se vztahů a lásky?

 • Dovol si zamilovat se a neboj se zklamání

  Autor: iStock

   

  Nemusíme potkat lásku na první pohled nebo spřízněnou duši hned v prváku na střední škole. Láska má spousty úrovní. Můžeš se tedy dnes zamilovat a za týden "odmilovat". Je to normální a nepovažuj to za nic nenormálního. I zklamání je součást života a nemusíš kvůli tomu přestat věřit, že přijde jednou ta pravá. Každý vztah tě obohacuje. Když ti nevyjde první, druhá nebo dvacátá láska, možná to bude bolet, ale nebude to konec světa. Pořád jsi hoden lásky!

   

  Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc

  Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc

  Člověk není superman. Rodič už vůbec ne. Jsou ale chyby, kterými svým dětem stavíme do cesty překážky vysoké jako Himálaj a přitom o tom ani nevíme.…celý článek

 • Nestůj v pozadí a vyjdi vstříc jako první

  Autor: iStock

   

  Všechny vztahy jsou vlastně takové taneční kurzy. Neustále se pohybuješ do stran, přibližuješ, vzdaluješ, objímáš, dotýkáš se a cítíš. Když se budeš bát tančit, nikoho nenajdeš. Musíš být viděn a musíš být slyšet, aby ostatní věděli, že tu jsi. Není nic horšího než pohodlný člověk, který čeká, až se někdo k němu přiblíží. Taky by ses nemusel dočkat.

 • Neber se moc vážně

  .
  .
  Autor: iStock

   

  Randění je i o tom, že nebudeš brát sám sebe moc vážně. Svět je přece i tak dost plný dramat, tragédií a bolesti, takže své vztahy neber tragicky. Je normální, že se ve vztazích dělají chyby a že se objeví neshody – to je skutečný život. Někdy je dobré ustoupit a nenechat se zviklat k hádce.

   

  Jsou vaše dospívající děti pořád ve svém pokoji? O tohle se rozhodně zajímejte!

  Jsou vaše dospívající děti pořád ve svém pokoji? O tohle se rozhodně zajímejte!

  Své tři puberťáky miluji. A chápu, že mají právo na soukromí, takže když k nim chci vstoupit, nejprve zaťukám. Na druhou stranu se mi hlavou honí tisíc…celý článek

 • Řekni „ano“ holce, která obdivuje to, co umíš, ne to, jak vypadáš

  Autor: iStock

   

  Těžká rada, že? Chápu, že se ti holka musí líbit, a je tedy jasné, že se musíš líbit i ty jí. Ale jsou důležitější věci než vzhled, popularita ve třídě nebo sex. Jsi na to připravený? Láska by měla obsahovat všechno. Vím, zní to nudně a asi mi teď nebudeš věřit, ale je to pravda. Holka, která o tobě přemýšlí a bude tě mít ráda, tě bude mít ráda pro to, jaký jsi, ne kvůli tomu, jak se prezentuješ před ostatními. Je to ta, která tě donutí vyrazit na výlet, do muzea, na kolo nebo jinam. Můžeš v tu chvíli dokonce zapomenout na to, že existuje mobil. Poznávej dívky, ale počkej si na tu, která vidí tvou hodnotu a sdílí s tebou tvé vášně.

 • Vždy máš na výběr – být hajzlíkem, nebo hrdinou

  Autor: iStock

   

  Od chvíle, kdy jsi začal mluvit, jsi byl posedlý superhrdiny. Ať to byli Superman, Batman nebo Luke Skywalker z Hvězdných válek. Obdivoval jsi je, nosil jejich kostýmy na vánoční besídky a toužil jsi být jako oni. Teď jsi vyrostl a jako mladý muž máš možnost opět si zahrát na hrdinu. Vím, že i když jsi přísahal, že se alkoholu nedotkneš do svých osmnácti, nedělám si iluze, že jsi to nezkusil. Snaž se aspoň hlídat své hranice a neudělat něco, za co by ses musel stydět. Pokud ti tvá dívka řekne „ne“, znamená to ne. A když náhodou uvidíš někoho jiného, kdo se chová jako padouch, zakroč a staň se hrdinou. Můžou se ti sice smát, ale vždycky dělej to, co je správné!

   

  Je nechutná! Matka prosí o radu, jak donutit dceru, aby si uklidila pokoj!

  Je nechutná! Matka prosí o radu, jak donutit dceru, aby si uklidila pokoj!

  Jako po výbuchu. Tak vypadá nejeden pokoj pubertálních dětí a je jedno, jestli máte kluky nebo holky. Tedy aspoň mi to potvrzují mé kamarádky, které…celý článek

 • Neubližuj nikomu a nevykládej ostatním o tom, co prožíváš

  Autor: iStock

   

  Možná to zní staromódně, ale věř, že intimní věci by měly zůstat jen mezi tebou a tvou dívkou. Vyzvídají tví kamarádi a spolužáci, snaží se z tebe vytáhnout nějaké pikantnosti? Mlč a neubližuj své dívce tím, že o ní budeš mluvit za jejími zády. Nedávej nikam na Facebook nebo YouTube intimní fotografie nebo videa, je to trapné. Vztah je o důvěře a taky o soukromí.

 • Buď vždycky galantní

  Autor: iStock

   

  Bez ohledu na to, že tvá holka bude říkat, že si dveře dokáže otevřít sama, udělej to ty. V restauraci jí odsuň židli od stolu, a teprve až se usadí, se posaď i ty. Na zdvořilosti a galantnosti není nic trapného a směšného. Buď i v dnešní době rytířem, který neztratí glanc. I své dívce říkej „prosím“, „děkuji“ a dávej si pozor na slova. Nestyď se za dobré chování a slušnost, jednou za to budeš rád.

  13 věcí, které musí každá máma říkat své dceři! Začněte s tím hned teď

  13 věcí, které musí každá máma říkat své dceři! Začněte s tím hned teď

  Není snadné vyrůst v ženu. A to, jak matky přistupují k výchově svých dcer, je rozhodující pro jejich budoucí životní úspěchy – či neúspěchy. Dospívání…celý článek

  Kteří rodiče vychovávají z dítěte narcise? Dejte pozor na tohle!

  Kteří rodiče vychovávají z dítěte narcise? Dejte pozor na tohle!

  Narcistický člověk má rád jen sebe a jen sebe taky obdivuje. Podle odborníků je tahle porucha osobnosti buď vrozená, nebo vyvolaná výchovou v útlém…celý článek

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku