Je vaše dítě vzpurné? 10 vět, které ho rychle zaručeně uklidní!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  30. srpna  2019 
   06:00

  To, jak se někdy vaše dítě chová, může být velmi frustrující. A někdy čím víc se snažíte a zvyšujete hlas, tím víc situaci zhoršujete. Mnohdy se tak moc naštvete, že řeknete něco, co si pak přejete vzít zpátky. Pokud je vaše dítě vzpurné a vzteká se, existují fráze, které by mohly fungovat jako kouzlo, které ho zklidní. Zkusíte je nebo je už znáte?

  Zvládnout výbuchy vzteku nebo přehnané touhy po samostatnosti může být velmi náročné. Ovšem někdy stačí v klidu dítěti říct následující věty. Dost často to pomůže, a vy nemusíte křičet nebo být frustrovaní.

 • Je normální, že jsi naštvaný

  Autor: iStock

   

  Emoce by neměly být potlačovány, ani ty ošklivé. Je nutné dětem říct, že je vlastně v pořádku cítit se někdy naštvaně a že je dobré pustit emoce ven. To potvrdí jejich pocity a dá jim to signál, že vám na jejich emocích záleží.

   

  Co je špatného na uplácení dětí? Nejspíš budete překvapeni!

  Co je špatného na uplácení dětí? Nejspíš budete překvapeni!

  Děláte to také, nebo naopak považujete úplatky při výchově svých ratolestí za zcela nepřípustné? Jsou opravdu za všech okolností špatným řešením?…celý článek

   

 • Taky se někdy rozzlobím. Zkusme dostat rozzlobené pocity pod kontrolu

   

  Autor: iStock

   

  Válečník křičí, aby si ulevil a bolest mohla ven z těla. S dětmi je to podobné. Někdy je lepší se vykřičet, protože je těžké být racionální, když jste opravdu naštvaní. Hněv může pocházet z bolesti a studie ukazují, že je velmi důležité pomoct bolesti ven, aby se zlepšila tolerance k bolesti.

   

 • Zdá se, že se cítíš smutně

  Autor: iStock

   

  Někdy je těžké odhadnout, proč děti jednají tak, jak jednají, protože samy ještě nemohou vyjádřit pocity slovy. I když nemůžete předpokládat, že víte, jak se cítí, můžete se jim pokusit navrhnout, co cítí. To říká neuropsychiatr Dan Siegel: "Pojmenujte TO, aby se TO zkrotilo."

   

  Finové na to přišli! Co se jim osvědčilo na šikanu ve školách?

  Finové na to přišli! Co se jim osvědčilo na šikanu ve školách?

  Případů šikany stále přibývá. Se šikanou se podle průzkumů setkaly dvě čtvrtiny žáků prvního stupně a dvě třetiny z druhého stupně. Nejčastějšími typy…celý článek

   

 • Když házíš hračkami, asi si s nimi nechceš hrát. Je to tak?

  Autor: iStock

   

  Místo toho, abyste zařvali „přestaň házet věci na zem“, zkuste svému dítěti pomoci sdělit jeho pocity. Použitím této fráze ukážete svou perspektivu a také děti povzbudíte, aby vám řekly tu svou.

   

 • To, jak se teď cítíš, nebude trvat věčně. Přejde to a brzy se budeš cítit líp

  Autor: istock

   

  V té chvíli může být emoce tak silná, že si vaše dítě myslí, že je konec světa. Tím, že mu řeknete, že to přejde, připomenete mu, aby si uvědomilo, že se věci zlepší.

   

  Tohle dětem nedělejte, jinak budou depresivní! Co a proč je ohrožuje?

  Tohle dětem nedělejte, jinak budou depresivní! Co a proč je ohrožuje?

  Nový výzkum ukazuje, že některé výchovné metody a přístupy rodičů ohrožují malé děti, a můžou u nich vyvolat dokonce deprese. Správný rodič by se měl…celý článek

 • Odejdu jinam, ale jsem tu, když budeš chtít

  Autor: iStock

   

  Dokonce i dítě někdy potřebuje nějaký prostor jen samo pro sebe. Pokud je vzpurné a „vyhazuje vás“, nechte ho být a odejděte na jiný gauč. Jen mu sdělte, že tu jste pořád pro něj, pokud bude podporu potřebovat.

   

   

 • Jak se z toho můžeš poučit?

  Autor: iStock

   

  Povzbuzování dítěte k tomu, aby rostlo prostřednictvím chyb, je pozitivní a důležité. To, že mu sdělíte, že i záchvat vzteku může k něčemu být, je dobrá cesta. Poučit se z příčin emocí a sdělení, jak je příště lépe zvládnout, mu v životě pomůžou.

   

  Posíláte děti do kouta? Kdy to může fungovat, a kdy naopak vůbec?

  Posíláte děti do kouta? Kdy to může fungovat, a kdy naopak vůbec?

  Běž do svého pokoje a přemýšlej o tom, co jsi udělal! A dřív než za půl hodiny se nevracej! Kdo z nás tohle jako dítě nikdy neslyšel? Vyřešíme tím…celý článek

 • Jsi v bezpečí

   

  Autor: iStock

   

  Děti se mohou vztekat kvůli strachu. Mohou se dokonce obávat následků svého nevhodného jednání. Pokud jim sdělíte, že jsou v bezpečí, je pravděpodobnější, že se budou chovat lépe.

   

 • Vidím, že jsi mě poprvé neslyšel. A co když ti to řeknu, zašeptáš mi to zpátky?

  Autor: iStock

   

  Někdy je těžké, aby vás dítě slyšelo, když se vzteká. Tím, že dítě zopakuje vaše slova, bude pravděpodobnější verze, že se k němu vaše slova skutečně dostanou.

   

  Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka

  Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka

  Chcete ze svého dítka vychovat empatického, citlivého, přátelského a citově vyrovnaného jedince, ale nevíte, jak na to? Psychologové zabývající se…celý článek

   

 • Na minutu se nadechneme

  Autor: iStock

   

  Dejte svému dítěti čas, který potřebuje k tomu, aby vnímalo své emoce. Dejte mu najevo, že si může dopřát čas na to, aby bylo aspoň na chvíli se svými emocemi.

   

   

  Co platí na děti, když se vztekají? Podívejte se na  VIDEO:

  Tohle na ně platí! Tři tipy, které zabraly na vztek u tří synů • VIDEO: 

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku