Víte, proč děti nevydrží sedět ve škole? Protože už nevisí na zábradlí

Proč byste měli děti nechat viset na zábradlí
VIDEO: Supermámy/Adam Balažovič
Sdílej na facebooku
22. února  2017 
 06:00

Učitelé si stěžují, že děti ve škole nevydrží sedět v klidu, a to ani ty, které nejsou nějak hyperaktivní. Možná za to může nudná výuka, ale dost možná také chabá tělesná kondice – aneb proč je dobré nechat děti dělat kotrmelce na zábradlí, jako jsme to v dětství dělávali my?

"Děti moc nepoužívají horní polovinu těla, málokdy se houpou a všelijak visí, klepadel na koberce ubylo," vysvětluje lékařka Jana Mašátová z pražské tělocvičny The Little Gym. To podle ní vede nejen k tomu, že jsou méně obratné. Ale zcela konkrétně také k tomu, že mají oslabené svaly od pasu nahoru, a je tak pro ně fyzicky únavné sedět. 

Matka se fotí s dcerami (10 a 3 roky): Stejně se oblékají a češou

Matka se fotí s dcerami (10 a 3 roky): Stejně se oblékají a češou

Když se Britka Dominique v roce 2015 rozhodla, že přestane chodit do práce a bude se věnovat hlavně dvěma dcerám, nebyla si svým rozhodnutím úplně…celý článek

A už po čtvrthodině si v lavici všelijak lehají, pokládají si hlavu, a tím pádem přestanou vnímat, co se vlastně děje a co jim učitel říká. Takže máme nechat děti, aby si hrály na zábradlí? "Ano," radí lékařka. 

Pokud se vám to, že by dítě někde viselo hlavou dolů na zábradlí, nezdá, můžete ho přihlásit na nějaké cvičení, ať už do sokola nebo na nějaký z dětských kurzů, jejichž nabídka se stále rozšiřuje. 

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Chcete, aby vaše dítě jedlo zdravě, ale nepřeháníte to? Jen se vždycky snažíte mu nabídnout to, co považujete za zdravější variantu? Pozor na to, dost…celý článek

Matka sama vyfotografovala narození svého syna! Jak to dokázala?

Matka sama vyfotografovala narození svého syna! Jak to dokázala?

Na co všechno jste myslela v momentě, kdy přišlo na svět vaše dítě? Tahle Američanka se snažila nezapomenout zmáčknout spoušť a vyfotit novorozeného…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku