Kojila jsem dítě kamarádky. Není na tom nic špatného!

Nakojila jsem dítě své kamarádky, když potřebovala pohlídat děti.
Nakojila jsem dítě své kamarádky, když potřebovala pohlídat děti.
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
23. dubna  2018 
 06:00

Tahle máma se svěřila s příběhem, za který ji možná někteří odsoudí. Co se stalo? Přítelkyně ji požádala, jestli by mohla pohlídat její dva syny, dvouletého a devítiměsíčního. Problém byl v tom, že ten malý nebyl zvyklý pít mléko z kojenecké lahve. "To nevadí, nakojím ho, jestli nejsi proti," navrhla jí kamarádka. A bylo to! Ani jedna z žen s tím neměla potíž. 

Vlastně to bylo úplně přirozené. Sam Milam má dvě děti, z toho jedno tříleté dítě, které stále kojí. Když se jí kamarádka zeptala, zda by pohlídala její dva syny, souhlasila. Zádrhel byl v tom, že devítiměsíční syn nikdy nepil z kojenecké lahve. "To je v pořádku. Nakojím ho, pokud chceš," navrhla své přítelkyni Sam a trochu se bála, co na to řekne. "Nemám s tím vůbec žádný problém," vyhrkla radostí. 

Sam pevně doufala, že chlapec její mateřské mléko přijme. "Vím, nejsem jeho matka, ale mléko by mohlo chutnat stejně," vysvětluje na serveru Popsugar.com. Pevně doufala, že dítě její prso přijme, vždyť kojí dlouhých sedm let. "K mému překvapení přijal. Ještě víc mě ale udivilo, že usnul, zřejmě se cítil v bezpečí," dodává Sam. 

Lékařka: Některé ženy kojit nemůžou, jejich prsa to zkrátka nedokážou

Lékařka: Některé ženy kojit nemůžou, jejich prsa to zkrátka nedokážou

Novopečené maminky se obvykle těší, že budou své dítě kojit. Někdy však přijde zklamání, protože zjistí, že to prostě nejde. A když jim pak laktační…celý článek

Když se pro chlapce vrátila matka, čekalo na ni dobře odpočinuté miminko. "Krmila jsem ho, dokud neusnul. Bála jsem se, že nezabere, ale prospal několik hodin," řekla Sam. Přítelkyně byla šťastná, že o jejího syna pečovala s takovou láskou. "To je skvělé! Moc děkuji, že ses o něj starala jako o vlastního," řekla jí. 

Co vy? Nechala byste přítelkyni nakojit vaše dítě? Možná bychom si měli uvědomit jedno. A to to, že kojení je naprosto přirozené. Podle Sam v tom není nic sexuálního nebo nečistého.

Má mrazáky plné mateřského mléka! Denně ho vyprodukuje přes šest litrů:

Má plné mrazáky mateřského mléka! Denně ho vyprodukuje přes šest litrů

Pokud vám přijde nepatřičné, že dítě kojí cizí žena, podívejte se do minulosti. Ve středověku a starověku byly kojné úplně běžné. Když žena neměla mléko, pořídila si kojnou, která často i za úplatu krmila svým mateřským mlékem cizí novorozeně. Šlechtičny a urozené dámy obvykle nekojily vůbec, i když mléko měly. Bylo to považováno za společensky nepatřičné. Dámy si také nechtěly ničit postavu.

ČTĚTE TAKÉ: Pořídili byste dítěti kojnou? 

Vytvoří přes šest a půl litru mateřského mléka denně! Co s ním dělá?

Vytvoří přes šest a půl litru mateřského mléka denně! Co s ním dělá?

Odsávání mateřského mléka je jako olympijský sport, říká třicetiletá Elisabeth Anderson-Sierra, která je v této disciplíně opravdu jednička. Sama vyprodukuje…celý článek

Holčička musela na těžkou operaci, její matka ji kojila navzdory zákroku

Holčička musela na těžkou operaci, její matka ji kojila navzdory zákroku

Před pouhými 12 týdny porodila Sarah Watwoodová z Cape Girardeau v americkém státě Missouri čtvrtou dceru Norrah. Lékaři holčičce brzy diagnostikovali…celý článek

Vzkaz zoufalé kojící mámy: stačila láhev umělého mléka a syn mohl žít

Vzkaz zoufalé kojící mámy: stačila láhev umělého mléka a syn mohl žít

Jillian Johnson musela projevit velikou odvahu. Celých pět let se odhodlávala zveřejnit svůj smutný příběh. Ale nakonec to udělala. Aby pomohla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku