10 nečekaných způsobů, jak videohry a hry na mobilech dětem prospívají

1. Videohry pomáhají dětem navazovat a udržovat přátelství. Na rozdíl od rodičů většina dětí vidí videohry jako společenskou činnost, nikoli jako něco, kvůli čemu se dostávají do izolace. Je jim přitom jedno, jestli hrají přímo spolu nebo na dálku.
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
2. března  2019 
 10:00

Jak to u vás doma máte s mobilními telefony? A hrami na nich? Případně s videohrami na různých konzolích, po kterých vaše děti touží? Odsuzujete je jako druh, nebo je tolerujete, ale s výčitkami? V obou případech jste možná zbytečně přísní, protože na videohrách lze vidět i pozitiva. Pár jsme vám jich shrnuli. 

Rodiče se, podobně jako média, často soustředí na negativní stránky používání moderní elektroniky u dětí. Množství kritiky se snáší zejména na hraní her. Zkusme se na to podívat z trochu jiného úhlu, už z toho důvodu, že tohle je svět, ve kterém děti vyrůstají, a bylo by příliš zjednodušující říci, že je to špatně. 

Vlastně to může být přesně naopak, protože přinejmenším některé hry na konzolích, jako jsou Playstation či Nintendo, mohou být dokonce vyloženě prospěšné, stejně jako některé hry hrané na mobilech či počítačích. Jak? To přehledně shrnuje naše GALERIE. 

Dá se zkrátka říci, že hry mohou dětem pomáhat rozvíjet některé důležité dovednosti a mohou, ač vás to možná překvapí, posilovat i vztahy mezi rodiči a dětmi. To ale vyžaduje i to, aby otcové a matky přestali hry jen kritizovat, aby začali se o ně také více zajímat. 

Vlivem hraní her na vývoj dětí se zabývá i nedávno vydaný dokument, jehož autorkou je Cheryl K. Olson z Harvardovy lékařské fakulty a který vychází ze studií provedených mezi studenty, kteří už vyrostli ve světě, kde hraní her bylo normální součástí dětství.  

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku