Šokující! Mateřské mléko obsahuje kanabinoidy, nejznámější složky konopí!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
11. října  2019 
 06:00

Nedávné studie potvrdily, že aktivní složky konopí – kanabinoidy – se nalézají přirozeně mimo jiné i v lidském mateřském mléce. Výsledky studie byly zveřejněny v Evropském věstníku farmakologie a zdá se, že mají dalekosáhlé lékařské důsledky.

Podle zjištění této vědecké studie lidské mateřské mléko přirozeně obsahuje stejné kanabinoidy, jaké se nacházejí v rostlině konopí. Ty jsou životně důležité pro správný vývoj člověka. Ve struktuře lidského těla je zakódován systém proteinů známých jako receptory pro kanabinoidy, které jsou vyvinuty tak, aby reagovaly na kanabinoidy. Ty jsou také jednou z hlavních složek konopí.

Pozor, sedí vaše dítě mezi patami? Odnaučte ho to, ničí si zdraví

Pozor, sedí vaše dítě mezi patami? Odnaučte ho to, ničí si zdraví

Když roční dítě sedí mezi patami tak, že zaujímají polohu jako písmeno "w", není to ideální, ale dá se doufat, že z toho vyroste. Ale pokud tak při…celý článek

Vědci potvrdili, že buněčné membrány v těle jsou těmito receptory vybaveny a že při aktivaci chrání buňky proti virům, "zlým" bakteriím, rakovině a jiným nádorovým onemocněním. Vědci také zjistili, že mateřské mléko je bohaté na endokanabinoidy, což je druh lipidů, které – zjednodušeně řečeno – učí novorozené děti, aby si vyvinuly chuť k jídlu, potřebu jíst, a to tím, že vlastně stimulují proces kojení.

Jedna z vedoucích této studie Melanie Dreher zkoumala ženy během těhotenství a později jejich děti po dobu jednoho roku. Zjistilo se, že kdyby nebyly kanabinoidy v mateřském mléce, novorozenci by nevěděli, kdy jíst, a nevznikla by potřeba jíst (vnějším projevem je křik dítěte), což by mohlo vést k podvýživě nebo smrti. To samozřejmě platí pouze v případě kojených dětí.

15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

15 nejlepších potravin pro děti: Budou díky nim zdravější a chytřejší!

Jako na potvoru děti nejvíce milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla. Kdyby záleželo na nich, jedly by jen hranolky, pizzu a těstoviny. Na…celý článek

Zdá se vám to povědomé? Je to stejné, jako když někdo kouří konopí a následně pociťuje hlad. Studie o kanabinoidech v podstatě říká, že lidské tělo bylo vytvořeno pro kanabinoidy, protože nutriční látky jsou důležité při ochraně buněk před onemocněním, pro posílení imunity a ochranu mozku a nervového systému. Autoři studie dodávají, že výsledky studie naznačují slibnou budoucnost v pediatrické medicíně, a to zejména s ohledem na stavy zahrnující neorganické selhání, například cystickou fibrózu.

 

Jak rostou kojené děti a jakým tempem? Odpověď najdete v našem VIDEU:

Jakým tempem a kdy rostou kojené děti? • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku