6 překvapivých věcí, které se stávají, když se velké děti odstěhují. Počítáte s tím?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  10. února  2020 
   06:00

  Spousta dospělých dětí žije se svými rodiči pod jednou střechou. Někteří studují, jiní už pracují, ale mají tak nízký plat, že jen těžko si mohou pořídit vlastní bydlení. A někdy je to prostě výhodné, bydlet s mámou a tátou. 

  Když vám dospělý potomek najednou sdělí, že se stěhuje jinam a chce bydlet třeba se svými kamarády (nebo přítelkyní), může to být šok. Ve finále to může přinést spoustu překvapení, a to pozitivních i negativních. Která to jsou? 

 • Ušetříte peníze

  Autor: iStock

   

  Možná zpočátku tiše pláčete, když váš syn najednou odejde z domu, a pocit ztráty může být nějaký čas nesnesitelný, ale pak pomine. Když se odstěhoval náš prostřední syn, už po měsíci jsem byla překvapená, kolik peněz se dá ušetřit jen díky tomu, že ubyl jeden člověk v domácnosti. Nemusím tolik vařit, protože je méně strávníků. Nákupy jsou menší a lednička plnější.

   

  Zase holka! Slavní tátové, kteří mají pouze dcery. Kolik jich mají?

  Zase holka! Slavní tátové, kteří mají pouze dcery. Kolik jich mají?

  Který táta by nemiloval své dcery a nebyl nadšený prvními krůčky, slovy a ulepenými pusami? Úplně stejní jsou i ti slavní muži. A některé známé osobnosti…celý článek

 • Budete mít víc času sama na sebe

  Autor: iStock

   

  Odchod dítěte z domu či bytu je šance dělat věci, na které jste možná s dětmi zapomínala. Je to impulz k novým začátkům, koníčkům a zálibám, které jste odsouvala. Tím, že ubylo prádla a dalších věcí spojených s fyzickou přítomností dítěte, přibylo víc času na čtení, kreslení, cvičení a kamarádky. Berte to jako výhodu, nikoli jako nevýhodu.

 • Bude více času na partnera

  Autor: iStock

  Když jsou v rodině děti, spousta partnerů dává přednost rodinným aktivitám před těmi partnerskými. Což je samozřejmě špatně, ale je to tak. Najednou budete překvapená, že vám nikdo neběhá přiopilý ve tři hodiny ráno po bytě, když se vrací z mejdanu, neruší vás hlasitým poslechem hudby, kterou nemůžete ani vystát... A vy tak máte jedinečnou šanci znova zapracovat na vztahu s partnerem.

   

  Přiznání vévodkyně Kate: Po porodu syna jsem trpěla splínem. Po čem toužila?

  Přiznání vévodkyně Kate: Po porodu syna jsem trpěla splínem. Po čem toužila?

  Během návštěvy dětského centra v Cardiffu se vévodkyně Kate rozpovídala o tom, jak se jako prvorodička cítila po porodu syna George. Byla velmi upřímná…celý článek

 • Někdy bude až moc klidu a nuda

  Autor: iStock

   

  S dětmi, ať malými nebo velkými, je vždycky co dělat. Je s nimi zábava, jindy starost a vy se můžete vzteknout, protože nedělají to, co po nich chcete. Je jedno, že jim je dvacet, když s vámi bydlí, měli by potomci dodržovat základní pravidla pro chod domácnosti. Nikdy nejste úplně v klidu, i když tvrdíte opak. Jenže když pak odejdou z domu, zjistíte, že někdy je toho klidu až moc. Může se připlížit nuda, protože komu máte teď spílat, s kým diskutovat a hádat se, nebo se naopak smát a radovat? I to může být překvapení.

 • Možná budete cítit velký smutek

  Autor: iStock

  I když si stokrát říkáte, že se přece nic neděje, tak když se děti rozhodnou odstěhovat, v okamžiku, kdy se to stane, to na vás dolehne jako těžká kláda. Smutek, melancholie, pocity beznaděje a otázky, co bude dál, jak to zvládnete... Nebojte, zvládnete. A je dobré si smutek nezakazovat, pěkně si to odbrečte a teprve pak začněte znova žít. Vždyť vlastně o nic nejde, není to konec světa, váš syn nebo dcera jen bydlí jinde a vy je můžete kdykoli vidět.

   

  Samy ven a sem tam facka? Tohle všechno už děti nezažijí, ačkoli pro nás to bylo normální

  Samy ven a sem tam facka? Tohle všechno už děti nezažijí, ačkoli pro nás to bylo normální

  Před časem děti chtěly pustit nějaký film o dětech. A že český. Volba padla na starší dětskou klasiku Ať žijí duchové. Ještě dřív než vůbec došlo na…celý článek

 • Když se sejdete, budete se méně hádat

  Autor: iStock

   

  Je to téměř jisté, ale budete asi překvapená tím, že když se se svým dospělým synem nebo dcerou sejdete, nebudete se tolik dohadovat jako třeba předtím. Víte totiž, že čas je vzácný a že se možná další týden nebo dva neuvidíte. Překvapující může taky být, že svého potomka najednou uvidíte jinýma očima a budete na něj pyšná, co všechno dokázal!

   

  10 lekcí do života, které byste měla předat své dceři!

  10 lekcí do života, které byste měla předat své dceři!

  Sledujete, jak vaše holčička roste, a nestačíte se divit, jak rychle utíká čas? Přemýšlíte, co můžete udělat pro to, aby byla v životě šťastná a neztratila…celý článek

  Proč některé děti nesnášejí pochvalu a komplimenty? Tohle může být důvod!

  Proč některé děti nesnášejí pochvalu a komplimenty? Tohle může být důvod!

  Většina dětí se tetelí radostí a hrdostí, když je rodiče pochválí nebo když jim někdo složí upřímnou poklonu. Ovšem některé děti komplimenty ze srdce…celý článek

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku