Tip redakce: Za knížkami pro děti do továrny na festival Bookni si! | Supermámy

Tip redakce: Za knížkami pro děti do továrny na festival Bookni si!

Čtení s rodiči většina dětí miluje
Čtení s rodiči většina dětí miluje
Foto: istock
Sdílej na facebooku
19. září  2017 
 06:00

Knižní festivaly máme rádi. A knižní festivaly knížek pro děti dvojnásob. Proto se chystáme navštívit už pátý ročník knižního festivalu pro děti Bookni si! aneb za knížkami do továrny. Koná se v pražské MeetFactory. 

Stejně jako minulé roky, i letos do MeetFactory dorazí autoři a ilustrátoři dětských knížek. Od rána až do odpoledne po oba dny budou probíhat dílny a besedy s autory a ilustrátory, nebudou chybět například Andrea Popprová, Tomáš Chlud, Lubomír Kupčík, Tomáš Němeček, Jana Jůzlová, Lucie Kaletová, Jiří Fixl, Michaela Bergmannová a Tereza Vostradovská. Vedle výtvarných dílen budou probíhat i autorská čtení, besedy se spisovateli a divadelní představení z produkce souboru Lukáše Hejlíka LiStOVáNí. Představení pro děti si připravilo také Rádio Junior.

Kdy a kde? Už tuto středu a čtvrtek: festival Bookni si! probíhá ve středu a čtvrtek 20. a 21. září 2017 vždy od devíti ráno do tří odpoledne a je volně přístupný všem, kdo dorazí. 

20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

Jaká je první otázka, kterou položíte svému dítěti, když se vrátí ze školy? Jestli je to obligátní "jak to dnes šlo?", jen těžko můžete očekávat jinou…celý článek

„Velká indiánská kniha nás inspirovala k přípravě speciálního indiánského programu, jehož součástí budou výroba indiánských čelenek a lapačů snů, indiánské tance a besedy. Navštíví nás Čtecí tety, které budou předčítat ze svých pohádkových příběhů. Děti si odnesou fotografii s oblíbenou postavou z našich knih a placku vlastní výroby," doplňuje Magdaléna Deiml za organizátory.

I letos je připraven speciální program pro učitele – lektorka Nina Rutová povede bezmála dvouhodinový seminář o tom, jak efektivně a zábavně pracovat s nově vydávanou dětskou literaturou. A opět nebudou chybět Knižní lázně – místo, kde každý může listovat si v knihách, začíst se nebo si jen odpočinout.

Všechny podrobnosti najdete na webu akce Bookni si! 

15 fascinujících faktů o dětech, které se narodily v září

15 fascinujících faktů o dětech, které se narodily v září

Září je měsíc, kdy začíná škola a léto se mění v podzim. Zároveň je to měsíc, kdy se alespoň některé roky rodí vůbec nejvíce dětí ze všech měsíců v…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku