Dárky s dinosaury: Vykopávky, knížky, kouzelné čtení i oblečení

Dinoaury najdete snad na všem, na co si vzpomenete
Foto: Supermámy
Sdílej na facebooku
29. listopadu  2017 
 06:00

Můj syn nade vše miluje vlaky, ale posledních pár měsíců má vyloženě dinosauří období. Sleduje je ve všech možných dokumentech, čteme o nich, hraje si s jejich figurkami, nosí trička s jejich obrázky. Takže nějací budou i pod stromečkem. Naštěstí bylo z čeho vybírat. 

Když dítě miluje stavebnice, nějakou pravděpodobně dostane, stejně jako když touží po autodráze, vláčkách nebo kuchyňce a kočárku s panenkou. Ale když je fanouškem dinosaurů, bude z čeho vybírat? Sama jsem byla překvapená, jak moc podobného zboží existuje. 

Pozor, sedí vaše dítě mezi patami? Odnaučte ho to, ničí si zdraví

Pozor, sedí vaše dítě mezi patami? Odnaučte ho to, ničí si zdraví

Když roční dítě sedí mezi patami tak, že zaujímají polohu jako písmeno "w", není to ideální, ale dá se doufat, že z toho vyroste. Ale pokud tak při…celý článek

Je pravda, že pokud jde třeba o Lego nebo Playmobil, moc dinosauřích motivů nenajdete, ale stačí se podívat o regál vedle. Mně osobně zaujala třeba dinosauří varianta oblíbené stavebnice Magformers, v dinosauří variantě se dá pořídit i dřevěná vláčkodráha, stehjně jako různé penály a školní batohy.  

Skvělá je také nabídka dinosauřích knížek. Novinkou jako dělanou pod vánoční stromeček je kniha s jednoduchým názvem Dinosauři z edice Kouzelné čtení od Albi určená pro děti od šesti let výše. Pokud nemáte ani nechcete pořizovat elektronickou tužku, bez níž kniha nefunguje, stejně máte z čeho vybírat - další novinkou na trhu je knížka Vše o dinosaurech z výborné řady Už vím proč, kterou u nás vydává Albatros, doporučený věk od čtyř let. 

A pokud si potomek chce vyzkoušet něco z dinosaury na vlatsní kůži, může začít rovnou vykopávkami, kterých je k mání spousta variant, pořídit můžete takjé malou domácí sopku, která dinosaury teprve zaplaví lávou, Tvořivé duše uvítají třeba vybarvovací figurky dinosaurů. 

S dinosaury lze i cestovat, pokud dítěti koupíte dinosauří kufr, stejně jako jsou k mání dinosauří samolepky na zeď do pokojíčku, zaujaly nás také lampy ve tvaru přehistorických tvorů a doporučujeme i lahve na pití a krabičky na svačinu, jakož i společenské hry. 

Tohle rodiče dohání k šílenství. Proč to děti dělají?

Tohle rodiče dohání k šílenství. Proč to děti dělají?

Možná si myslíte, že to jsou malichernosti, ale tyhle věci dokážou opravdu naštvat. Dějí se totiž jak naschvál. Stokrát se zeptáte dítěte, jestli nepotřebuje…celý článek

Kolik dárků je akorát? Když jich je moc, dítě stresují a radost stejně nemá

Kolik dárků je akorát? Když jich je moc, dítě stresují a radost stejně nemá

Coby rodiče děláme občas chyby. Jednou z nich je, když svým dětem koupíme pod stromeček příliš mnoho dárků, abychom jim udělali radost. A pak se divíme,…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku