Plzeň s dětmi: Dva dny plné zážitků ze zoo, Dinoparku i Techmanie, pobavily i loutky

Techmania Plzeň
Foto: Plzenprodeti.cz
Sdílej na facebooku
21. července  2018 
 10:35

Do Techmanie, nebo do zoo? A co Dinopark? Nemluvě o tom, že za vidění stojí i pivovar nebo třeba muzeum loutek. Pokud uvažujete o výletu do západočeské metropole, může vám přijít vhod rodinná karta Visit Plzeň. My jsme ji vyzkoušeli před pár dny. 

Plzeň máme rádi. Ačkoli bydlíme kousek od Prahy, máme to sem jen něco přes hodinu, navíc se tam pohodlně dostaneme nejen autem, ale i vlakem. Zdejší muzea, výstavy a další atrakce nás baví, a když tam navíc jedeme pendolinem, máme za to coby rodiče plusové body. 

Neuvěřitelně dojemné video: Žena porodila dceru adoptivním rodičům

Neuvěřitelně dojemné video: Žena porodila dceru adoptivním rodičům

Takové příběhy se nestávají každý den. Tohle video vás prostě dostane. Porod sám o sobě je silným a intimním zážitkem plným emocí, za tímhle je navíc…celý článek

Tentokrát jsme se rozhodli, že tam zůstaneme rovnou dva dny, a abychom se vyhnuli davům, byly to dva dny všední, což se ukázalo jako dobrý nápad, ačkoli byly prázdniny. 

A naplánovali jsme si to takhle: první den jsme se vydali do Techmanie a navečer na prohlídku Prazdroje, druhý den jsme po ránu vzali děti do muzea loutek na hlavním plzeňském náměstí a pak jsme vše završili zoologickou zahradou a Dinoparkem. Klaplo to skvěle, žádná honička, všude jsme byli tak dlouho, abychom si to tam opravdu užili. Díky tomu, že Plzeň není zase tak velká, nezaberou přesuny mezi jednotlivými místy tolik času. 

Jak to vypadá v Techmanii? Podívejte se na expozici pro nejmenší:

Malá věda - expozice Techmánie pro nejmenší • VIDEO: 

Techmania je osvědčená klasika, ale stejně odtamtud většinou nemůžeme sedmiletého syna a skoro tříletou dceru dostat, což se potvrdilo i tentokrát. Skvělé jsou části věnované vodě i jídlu, i když možná bavily spíš dospělé. Starší děti si zjevně užívaly dočasnou expozici Talent, díky níž mohly prověřit a porovnat své schopnosti. 

S povděkem jsme kvitovali, že zdejší samoobslužná restaurace už nenabízí jen smažená jídla. Nabídka sice nebyla kdovíjak široká, ale vybral si i vegetarián, aniž by musel skončit u smažáku. 

Kde všude vám poslouží karta?

Science Centrum Techmania bylo prvním místem, kde jsme použili plzeňskou rodinnou kartu Visit Plzeň Card. Tu město pojímá jako především letní záležitost, využít ji lze do konce října. Vše proběhlo bez problémů, takže jsme si jen přikoupili lístky do 3D kina na film o mamutech a době ledové, lístek za 30 korun nikoho nepoloží. 

Trošku jsme s ní narazili druhý den ráno v muzeu loutek, protože to vypadalo, že paní pokladní se jí bojí – byli jsme zřejmě jedni z prvních, kteří tam s ní přišli. Ale přes počáteční zmatek bylo pak už všechno v pořádku, karta načtena, vstupné uznáno. Muzeum přišlo našim dětem trochu statické, ale možnost vyzkoušet si loutky různých typů v nejvyšším patře jim to vynahradila. A i nás potěšila kavárna Skupa ve vnitrobloku, kde na děti čekaly dřevěné kuličkodráhy různého typu, což je vždycky sázka na jistotu. 

Dětství snů: Působivé snímky sourozenců, kteří vyrůstají na venkově bez školy a elektroniky

Dětství snů: Působivé snímky sourozenců, kteří vyrůstají na venkově bez školy a elektroniky

Novozélanďanka Niki Boon vyrůstala coby malá na venkově a stejné dětství, jak dodneška vzpomíná, se rozhodla dopřát i svým čtyřem dětem. I v dnešní…celý článek

V zoo už bylo zase všechno v pořádku od prvního momentu, rovnou jsme si vzali společné vstupenky platné i pro Dinopark. Zatím bohužel není možné rovnou s kartou projít bránou, k tomu musíte mít lístky s kódem zoo, ale bylo by to vzhledem k frontám u pokladen příjemné. 

Z království jedu k tygrovi a dinosaurům

Plzeňská zoo sice není tak proslulá jako ta pražská, ale v naší rodině pro ni vždycky bude mluvit fakt, že v ní i díky tomu není nikdy tolik lidí. Sice tu nemají například slony, ale jinak je toho tady k vidění hodně – a stejně to ani tady za jeden den nemůžete stihnout.

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Společná dovolená s dospívajícími potomky? Vydržet dva nebo tři týdny v permanentní společnosti podivných individuí, která v jednom kuse protáčejí…celý článek

Navíc jde o zahradu rovnou kombinovanou se zahradou botanickou, takže něco nového se můžete dozvídat i při přecházení od výběhu k výběhu. U našich potomků zabodovala čarodějná jedová zahrádka, ze zvířat u dcery tygři, kteří ve zdejším velkém výběhu vypadají spokojení. Ale nejen ti, neméně ji potěšila domácí zvířata na statku, zatímco syn se nemohl nabažit hadů v království jedu. 

Pokud se chcete s rodinou v plzeňské zoo najíst, doporučujeme restauraci Kiboko, která ze všech zdejších podniků nabízí nejlepší poměr cena/výkon, navíc je vedle ní docela fajn dětské hřiště. Jde sice o samoobslužnou jídelnu, ale reference na internetu má o dost lepší než tradiční hospoda na statku Lüftnerka.

Ve srovnání se zoo je Dinopark malý, ale dinosaurus střídá dinosaura, takže to ničemu nevadí. Syn s manželem okamžitě zaplul do 3D kina a nestěžovali si, já zatím dceři vysvětlovala, že ani ti obrovští řvoucí, na pohled dýchající a hlavami hýbající tvorové nejsou skuteční.

10 věcí, které by děti měly zvládnout dřív, než jim bude 10 let

10 věcí, které by děti měly zvládnout dřív, než jim bude 10 let

Řada dětí umí v první třídě bravurně ovládat telefon a na internetu se doklikat přesně k tomu videu, které chtějí vidět. Když si mají udělat snídani,…celý článek

Visit Plzeň Card je k mání za 1299 korun a poslouží rodině se dvěma dětmi k návštěvě zoologické zahrady, Dinoparku, Techmania Science Centra i muzea loutek, cena je díky tomu o čtvrtinu nižší. Koupit ji můžete třeba v infocentru na plzeňském  náměstí Republiky nebo si ji objednat poštou. Lze na ni zároveň nabít jízdné na MHD, což se rozhodně osvědčilo. Nás právě karta přivedla na nápad zůstat v Plzni přes noc a bylo to dobré rozhodnutí, noc a snídaně v malém hotelu Roudná kousek od centra byly pro děti dalším zážitkem. 

Když už v Plzni budete, můžete samozřejmě navštívit i další atrakce – my jsme zvolili prohlídku Prazdroje s ochutnávkou piva a nahlédnutím do moderní stáčecí linky, skvělé je také DEPO2015: jak zdejší výstavy, tak surovost jeho industriálních prostor. Má cenu se také zajímat o to, co se v Plzni koná – v srpnu to bude například festival Živá ulice s programem pro všechny generace a speciálním loutkovištěm pro děti. Na Živou ulici naváže stejně jako v předchozích letech zábavná Sportmanie.  

Všechno, co by se vám mohlo hodit pro plánování výletu do Plzně, najdete na webu www.plzenprodeti.cz

Čím tahle matka dvojčat nadzvedla Instagram? Nebojí se ničeho!

Čím tahle matka dvojčat nadzvedla Instagram? Nebojí se ničeho!

Hein Koh je grafička, sochařka a fotografka žijící v New Yorku, zároveň maminka tříletých holčiček Ami a Oni. Když po porodu zjistila, jak těžké…celý článek

Děti si vyrábějí sliz z gelu na praní a lepidel. Je to bezpečné?

Děti si vyrábějí sliz z gelu na praní a lepidel. Je to bezpečné?

Táhnoucí se sliz je u dnešních školáků včetně teenagerů hitem číslo jedna. Doslova po něm šílí! A přišli na to, jak si ho mohou udělat sami doma. Na…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku