Předvánoční tipy: Divadlo v muzeu, prohlídka na zámku a nové knihkupectví | Supermámy

Předvánoční tipy: Divadlo v muzeu, prohlídka na zámku a nové knihkupectví

Viking Vike na vás a hlavně na vaše dětí čeká v Uměleckoprůmyslovém muzeu
Foto: UPM
Sdílej na facebooku
10. prosince  2018 
 13:58

Chcete i s dětmi během adventu  zpomalit? Vezměte je na nějaké předvánoční divadlo. Pravda, všechny slavné a tradiční kusy, které bývají před Vánoci k vidění, jsou nejspíš vyprodané, ale potěší i něco méně nápadného. A zase tak moc to s vánocemi souviset nemusí. Takový tip najdete i v našem článku. 

Už jste viděli výstavu o šatech hany Podolské v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu? Můžete to napravit hned tohle úterý 11. prosince a děti klidně vezměte s sebou. 

Můžete je totiž přímo v muzeu poslat na divadelní představení a v klidu si užít Podolskou nebo další výstavy, případně přednášku o kovových předmětech se značkou Krásná jizba. Otevřeno mají až do 20 hodin. 

Na programu je představení pro děti Viking Vike, začátek v šest večer, více informací ZDE Možná si myslíte, že všichni Vikingové jsou tupí a bezcitní, ale to se fakt mýlíte. Vždycky se najde někdo, kdo je tak trochu jiný. Hraje DDS Ty-já-tr – Zahraj to! (DDM Praha 7)

Knížky o Vánocích pro děti: Tyhle vám určitě doporučujeme

Knížky o Vánocích pro děti: Tyhle vám určitě doporučujeme

Jakmile se přiblíží Vánoce, začneme doma shromažďovat knížky na tohle téma a každý rok je znovu čteme. Většinou začínáme nejpozději se začátkem adventu.…celý článek

Před pár dny otevřelo v Praze kousek od Výtoně nové knihkupectví - pod názvem Knihy dětem ho provozuje skvělé nakladatelství Meander, jehož knihy sbírají jedno ocenění za druhým. K jeho zatím poslednímu úspěchu patří zařazení 11 titulů do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/2018.

Největší podíl na tomto číslu má edice MANAMANA, v níž nakladatelství vydává knihy přibližující dětem biblické příběhy. Autoři povedené série - každý příběh vychází v samostatné knížce s ilustracemi mladých výtvarníků - se vyhýbají přílišnému zjednodušení a přitom se snaží o úpravy citlivé a k dětskému čtenáři empatické. Ilustrace s knih edice MANAMANA jsou nyní k vidění na výstavě v ambitu Strahovského kláštera v Praze. 

Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Jaké byly Vánoce vašeho dětství? Také jste se nemohli dočkat? Asi není dítě, které by se na vánoční čas netěšilo. Cukroví, stromeček, prázdniny, kapr…celý článek

Zvláštní slabost máme pro zámek na Dobříši. Adventní prohlídky zámecké expozice s tematickou vánoční výzdobou patří na Dobříši k tradičním a také tento rok se na nich návštěvníci seznámí s historií křesťanských svátků, dozvědí se o významu adventu i souvisejících zvycích a prohlédnou si výstavu betlémů. Vůbec poprvé se ale v sobotu 8. prosince uskuteční na nádvoří zámku také vánoční trh.

Probíhají každý adventní víkend až do 22. prosince a v týdnu je možné si prohlídku zarezervovat. Součástí předvánočního programu na zámku Dobříš jsou také dvě aktuální výstavy – v Galerii JCM expozice Šlechta v boji za českou státnost a v předsálí Návštěvního centra výstava k výročí 100 let od vzniku republiky. Více na webu zámku ZDE

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

13 věcí, které musí každá máma říkat své dceři! Začněte s tím hned teď

13 věcí, které musí každá máma říkat své dceři! Začněte s tím hned teď

Není snadné vyrůst v ženu. A to, jak matky přistupují k výchově svých dcer, je rozhodující pro jejich budoucí životní úspěchy – či neúspěchy. Dospívání…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Samy ven a sem tam facka? Tohle všechno už děti nezažijí, ačkoli…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku