Nej stavby a nej stroje v pohybu vaše děti dostanou!

Tahle pohyblivá knížka o stavbách a strojích vaše děti dostane
Foto: Svojtka
Sdílej na facebooku
7. prosince  2018 
 06:00

Knihy s odkrývacími okénky už se staly standardem a děti je milují. Ale stejně se čas od času objeví nějaká, která je ještě lepší než ostatní. Jako třeba novinka, kterou na předvánoční trh uvádí nakladatelství Svojtka. Nej stavby v pohybu si oblíbily obě moje malé děti, dcera stejně jako syn a já se jim nevidím. 

Občas doma projíždíme nabídku zahraničních e-shopů s knihami a občas neubráníme a objednáme nějakou, která zatím v češtině nevyšla. Takhle se k nám domů před časem dostala obrázková hýbací kniha o městech nazvaná The Ultimate Book of Cities z nakladatelství Tourbillon od autorů  Anne-Sophie Baumann a Didiera Balicevice. Je skvělá a proto jsme okukovali další tituly stejné řady. 

Knihy solidnách rozměrů, mají skoro pětatřicet centimetrů na výšku, nabízejí totiž více než jen oblíbená odklápěcí okénka. Stavby či stroje v knize lze všelijak rozbalovat, rozkládat, posouvat či vytahovat do výšky a měnit tak situaci přímo na stránkách. 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Takže nás nedávno nadchlo, když se v nabídce českého nakladatelství Svojtka objevila knihy NEJ ... stavby v pohybu právě z téhle edice, doporučené řekněme pro děti od pěti let výše. Ale s dohledem rodičů ji zvládnou i mladší, třeba moje tříletá dcera. A baví i děti o něco starší, jak dokládá můj sedmiletý syn. 

Stojí za ní stejná autorská dvojice, jako u výše zmíněné knihy o městech a je stejně povedená. Vaše děti  - a vy s nimi, ke společnému prohlížení je totiž ideální - se z ní dozví nejen to, jak se staví domy nebo dálnice a silnice, ale také o tom, jak vzniká horská dráha v zábavním parku, obří jeřáb nebo třeba dopravní letadlo. Protože to všechno jsou svého druhu stavby, nebo řekněme jakési obří stavebnice. 

Na stavbách v knize pracují i ženy a to je dobře

Můžete si vsadit na to, že po odborné stránce všechny informace sedí, protože Anne-Sophie Baumann hovořila s  mnoha odborníky v oblasti stavby domů, mostů, vozovek, loděnic či leteckého a zábavního průmyslu. Ilustrátor Didier Balicevic se vyžívá v přesných a autentických detailech složitých tak akorát, aby děti zaujaly, chtěly je prozkoumat a přitom udržely jejich pozornost. Oceňujeme i to, že na stavbách všeho typu nepracují jen muži, ale i spousta žen. 

Kniha je pěkná nejen po obsahové  a výtvarné stránce, velkým plusem je i kvalitní řemeslné zpracování - vyžaduje sice opatrnost při zacházení vzhledem  pohyblivým částem, ale rozhodně se po pár použitích nerozpadne. 

Jinými slovy, tahle knížka je navzdory vyšší (ale rozhodně nikoli přehnané už vzhledem k tomu, že k výrobě knihy je potřeba i ruční práce) ceně dobrou investicí.

Stejně jako další novinka z téhle řady ze stejného vydavatelství, kterou je titul NEJ... dopravní prostředky v pohybu, od stejné autorské dvojice, která se také dá jedině doporučit  Schválně se na ně jděte s dětmi podívat do nějakého knihkupectví, nejspíše bez některé z nich nebudete moci odejít. 

Zvukové pexeso, mluvící knížka, a navíc kvízy o mořském životě? Bereme!

Zvukové pexeso, mluvící knížka, a navíc kvízy o mořském životě? Bereme!

Pexeso je taková klasika, která k dětství patří, ale aby vydávalo zvuky? Teď už ano – alespoň to, které v rámci edice Kouzelné čtení vydává Albi. My…celý článek

Tři knižní tipy: Příběhy pro malé rebelky, Zvířecí architekti a cesta dějinami s Harry Potterem

Tři knižní tipy: Příběhy pro malé rebelky, Zvířecí architekti a cesta dějinami s Harry Potterem

Jak velkou knihovnu mají vaše děti? Zvažte, zda by se tam nevešla alespoň jedna z následujících tří povedených knih, které by se jim mohly líbit. Nás…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku