Tohle stojí za vidění! Cirque du Soleil s představením Totem, balety Oněgin a Timeless

Cirque du Soleil přiváží TOTEM
Foto: Cirque du Soleil
Sdílej na facebooku
3. února  2020 
 06:00

Na některá představení a některé kulturní akce se těšíme více než na jiné. A teď vám přinášíme několik právě takových tipů. Zvláště představení francouzského ansámblu Cirque du Soleil nazvané Totem nejspíše bude něčím výjimečným. 

Fenomenální novocirkusový Cirque du Soleil zase míří do Prahy. V červenci tady rozbalí svou novou show s názvem Totem. Autoři slibují, že v představení během dvou hodin předvedou fascinující příběh evoluce. 

Nové není jen samotné představení, ale i místo, kde se odehraje: akrobaté Cirque du Soleil se u nás vůbec poprvé představí v obrovském šapitó, které vyroste na Letenské pláni. Můžete se tak těšit na vystoupení v prostorách, které mu padnou jako ulité, zatímco dříve byla představení k vidění například v pražské O2 Aréně. 

Šapitó má průměr 51 metrů a vejde se do něj přes dva a půl tisíce diváků. Více o představení na webu ZDE 

Diamantový les zvládnou i předškoláci, potěší je Kniha o noci i deštný les

Diamantový les zvládnou i předškoláci, potěší je Kniha o noci i deštný les

Máme teď doma novou zábavu. Večery trávíme hledáním diamantů v hlubokém lese. Tedy ne přímo my, pátrají po nich trpaslíci v rámci novinky Diamantový…celý článek

Představení Totem vypráví příběh lidského druhu od jeho počátků až po touhu moderního člověka naučit se létat. Postavy se na jevišti rodí a vyvíjejí, aby se nakonec proměnily v obří želvu coby symbol prapůvodu mnoha starověkých civilizací. 

Náš tip? Pořiďte lístky na představení jako dárek, třeba k blížícímu se Valentýnu. Pokud chcete, aby byl dárek opravdu exkluzivní, můžete pořídit i VIP vstupenky, jejichž součástí je občerstvení a otevřený bar.

Vstupenky na představení Totem jsou k mání v síti Ticketportal. Hraje se celkem dvaadvacetkrát od 17. července do 2. srpna 2020. 

Nebo radši na balet? 

Pokud hledáte něco komornějšího, mohly by vás uspokojit novinky v repertoáru pražského Národního divadla. Vrací se představení Timeless s legendárním Svěcením jara Glena Tetleyho a dalšími dvěma vynikajícími choreografiemi, vše bude k vidění na znovuotevřené scéně Státní opery. 

Pět důvodů, proč milovat své puberťáky, i když vám pijou krev!

Pět důvodů, proč milovat své puberťáky, i když vám pijou krev!

Kromě toho, že jsou neuvěřitelně náladoví, protivní, otravní, urážliví, egoističtí, nevyzpytatelní a drzí, jsou vaši dospívající potomci rovněž zajímavými,…celý článek

Komponovaný večer patří k nejúspěšnějším inscenacím v repertoáru Baletu Národního divadla. Timeless tvoří tři choreografie: první – Serenáda George Balanchina – a závěrečná – Svěcení jara Glena Tetleyho – patří do zlatého fondu baletního odkazu. Nikola Márová a Ondřej Vinklát za bravurní výkony v hlavních rolích ve Svěcení jara získali Ceny Thálie 2017. Prostřední část Separate Knots přímo pro Balet Národního divadla vytvořil izraelský choreograf Emanuel Gat na hudbu Fryderyka Chopina.

A pak je tu obnovená premiéra slavného baletu Oněgin na motivy románu Alexandra Puškina. Tohle výpravné představení patří k vrcholným dílům světově proslulého choreografa Johna Cranka.  

Lístky a další informace na webu ZDE 

Milujete dokumenty o přírodě? Tyhle jsou nejlepší

A nakonec ještě jeden tip: na dokumenty, na které u nás doma nedáme dopustit. Televizní kanál Prima Zoom vysílá od začátku letošního února nový titul z dílny BBC nazvaný Sedm světů, jedna planeta.

Dlouho připravovaná sedmidílná sága slibuje neuvěřitelné a přitom autentické záběry ze všech končin planety, které předčí jakoukoli trikovou podívanou. Navíc je doprovází zasvěcený komentář Davida Attenborougha. 

Milujete Pelíšky? 10 chyb, které jste dost možná přehlédli

Milujete Pelíšky? 10 chyb, které jste dost možná přehlédli

Nejslavnější film režiséra Jana Hřebejka vznikl před osmnácti lety. Letos na Vánoce běžel v televizi zase. Příběh několika sousedských a příbuzných…celý článek

Elsa z Ledového království matkou! Jak vypadají Disneyho princezny s dětmi?

Elsa z Ledového království matkou! Jak vypadají Disneyho princezny s dětmi?

Pohádkové příběhy většinou končí svatbou, případně informací, že spolu princ a princezna žili šťastně až do smrti. Ale jak? Měli děti? A jak je rodičovství…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku