Skryté příběhy: Prožijte s dětmi 17. listopad 1989 na vlastní kůži

Trasa je určena dětem zhruba od osmi let, ale i dospělým, ať už revoluční časy zažili nebo ne.
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
15. listopadu  2019 
 06:00

Chcete děti zaručeně otrávit? Začněte jim vyprávět něco z historie. O něco lepší to bude, když do toho zapojíte vlastní vzpomínky. A ještě větší šanci na úspěch, tedy na to, že je zabavíte, bude mít to, když jim historii podáte zajímavým a pokud možno akčním způsobem. A co víc – když potomky přímo vyzvete, aby používali mobily. Přesně tohle umí Skryté příběhy. My se teď chystáme vyzkoušet novinku nazvanou Sametová revoluce. 

Znáte Skryté příběhy? Přinášejí nespočet tipů na rodinný výlet, dobrodružství v přírodě, zábavné dějiny, kvízy, putování časem – a to vše v jediné mobilní geolokační hře. 

Teď tvůrci Skrytých příběhů připravili pro děti, dospělé i celé rodiny unikátní prožitek k výročí 17. listopadu. Hra, kterou snadno stáhnete do každého chytrého mobilu, obsahuje novou pražskou trasu s názvem Sametová revoluce, na které můžete prožít revoluční atmosféru slavné studentské demonstrace z roku 1989.

Na cesty s dětmi: Povedené batohy, šikovné ledvinky a hry, které zaženou nudu

Na cesty s dětmi: Povedené batohy, šikovné ledvinky a hry, které zaženou nudu

Proč by vaše dítě nemohlo mít stylový rolovací batoh stejný, jaký s oblibou nosíte vy? A navíc české provenience, černý stejně jako žlutý, růžový nebo…celý článek

Jak se vydat na trasu? Stačí si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Skryté příběhy, registrovat svůj tým a vydat se na cestu. Trasa Sametová revoluce je dlouhá pět kilometrů, jako všechny Skryté příběhy je k dispozici zdarma a vede přesně po stopách průvodu, který šel 17. listopadu z Albertova na Vyšehrad a na Národní třídu. 

Čeká vás jedenáct zastavení s vyprávěním a šifrovacími úkoly. Trasa je určena dětem zhruba od osmi let, ale i dospělým, ať už revoluční časy zažili nebo ne. Doporučujeme vyjít na trasu před čtvrtou hodinou, protože hřbitov na Vyšehradě, kde je jeden z úkolů, v pět hodin zavírá.

Od váhání po policejní násilí

S hlavní hrdinkou trasy studentkou Aničkou, v sugestivním audio podání herečky Štěpánky Fingerhutové, prožijete počáteční váhání, zda má demonstrace smysl, i závěrečné brutální policejní násilí a uvědomění si, že komunistický režim je opravdu nesvobodný a že je čas projevit občanskou odvahu. Náčelníka pražské StB Bytčánka ztvárnil skvělý Vasil Fridrich. Autorkou trasy je kmenová scenáristka Skrytých příběhů Petra Svoboda.

Jak vypadala móda před třiceti lety? Leccos můžete oprášit!

Jak vypadala móda před třiceti lety? Leccos můžete oprášit!

Třicet let. Krásný věk, viďte? Letos slaví třicáté narozeniny československá svoboda. V listopadu 1989 se vydali Češi a Slováci jinou cestou, než po…celý článek

Tuhle důležitou historickou chvíli můžete dětem vysvětlovat horem dolem, ale nezaujme je to tolik jako takováto hra, která je okamžitě vtáhne do děje. Například když studentka Anička utíká před obušky a hledá otevřené domovní dveře, za které by se mohla schovat – to ani nedutali,” komentoval hru jeden z otců, kteří už ji se svými dětmi vyzkoušeli. 

Skryté příběhy už obsahují kolem sto padesáti tras po celé republice. Aplikace získala v letošním roce 1. cenu v soutěži Touristpropag v kategorii mobilních aplikací a také cenu Interpretační počin roku 2018, kterou jí udělilo Sdružení pro interpretaci kulturního dědictví. 

Více informací a aplikace ke stažení jsou na www.skrytepribehy.cz

Uvolňujete děti ze školy kvůli cestování? Studie potvrzuje, že jsou úspěšnější

Uvolňujete děti ze školy kvůli cestování? Studie potvrzuje, že jsou úspěšnější

Diskuse na téma, zda je vhodné děti uvolňovat ze školy během školního roku, jsou velmi časté. Někteří rodiče kategoricky odmítají dítě uvolnit i na…celý článek

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Společná dovolená s dospívajícími potomky? Vydržet dva nebo tři týdny v permanentní společnosti podivných individuí, která v jednom kuse protáčejí…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku