Nechte malé děti, aby lezly po výškách! Budou šikovnější

Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
27. února  2017 
 06:00

Taky jste řešili, zda vaše miminko už leze, sedí či chodí? A teď je mu rok a půl, dva roky, tak nějak všechno základní, co se pohybu týče, umí a vy nevíte, jak dál pokračovat? Nebo si myslíte, že to není potřeba? Bylo by škoda ho nepodporovat v dalším pohybovém vývoji, nebo mu v něm dokonce bránit. 

"Nechte ho, ať leze po výškách," zní jedna z rad, které pro rodiče batolat má Kristýna Přibylová, zkušená matka tří dětí působící na portálu www.monkeysgym.cz, který radí maminkám s výchovou a cvičením podle psychomotorického vývoje dětí. 

Podle ní jsou rodiče často zbytečně opatrní, a tak přímo brání dětem v tom, aby se přirozeně pohybově rozvíjely. Nejde vůbec o to, aby z každého byl sportovec. Ale děti kvůli tomu nezískávají kondici ani obratnost, které jim později v životě chybějí, a mohou se tak například zranit při banálním pádu. 

Proč by rodiče měli děti brát do výšek? • VIDEO: 

Nejde samozřejmě jen o výšky. Rodiče často netuší, jak by vlastně měli pohybově rozvíjet malé děti, které už chodí samy, ale ještě to není na žádný sport, jako jsou třeba jízda na kole, plavání nebo lyžování, a mají tak pocit, že nic není potřeba. 

Jak pohybově rozvíjet děti, kterým je rok a půl? • VIDEO: 

Kristýna Přibylová i na základě zkušeností se cvičením s dětmi na lekcích Monkey´s Gym doporučuje například všelijaké prolézačky, včetně těch přírodních v lese, vděčné jsou také cviky s míčem a podobně. "Důležité je, aby rodiče děti podporovali a zároveň je vždy jistili, aby si při pádu neublížily," dodává s tím, že cílem je všestranný pohybový rozvoj dítěte.

5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

Zastavit blížící se záchvat vzteku je umění. Zkuste to s těmito pěti jednoduchými větami. Prý jsou naprosto spolehlivé a děti po nich přestanou plakat…celý článek

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Chcete, aby vaše dítě jedlo zdravě, ale nepřeháníte to? Jen se vždycky snažíte mu nabídnout to, co považujete za zdravější variantu? Pozor na to, dost…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku