Nechte malé děti, aby lezly po výškách! Budou šikovnější

Nechte malé děti, aby lezly po výškách! Budou šikovnější
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
27. února  2017 
 06:00

Taky jste řešili, zda vaše miminko už leze, sedí či chodí? A teď je mu rok a půl, dva roky, tak nějak všechno základní, co se pohybu týče, umí a vy nevíte, jak dál pokračovat? Nebo si myslíte, že to není potřeba? Bylo by škoda ho nepodporovat v dalším pohybovém vývoji, nebo mu v něm dokonce bránit. 

"Nechte ho, ať leze po výškách," zní jedna z rad, které pro rodiče batolat má Kristýna Přibylová, zkušená matka tří dětí působící na portálu www.monkeysgym.cz, který radí maminkám s výchovou a cvičením podle psychomotorického vývoje dětí. 

Podle ní jsou rodiče často zbytečně opatrní, a tak přímo brání dětem v tom, aby se přirozeně pohybově rozvíjely. Nejde vůbec o to, aby z každého byl sportovec. Ale děti kvůli tomu nezískávají kondici ani obratnost, které jim později v životě chybějí, a mohou se tak například zranit při banálním pádu. 

Proč by rodiče měli děti brát do výšek? • VIDEO: 

Nejde samozřejmě jen o výšky. Rodiče často netuší, jak by vlastně měli pohybově rozvíjet malé děti, které už chodí samy, ale ještě to není na žádný sport, jako jsou třeba jízda na kole, plavání nebo lyžování, a mají tak pocit, že nic není potřeba. 

Jak pohybově rozvíjet děti, kterým je rok a půl? • VIDEO: 

Kristýna Přibylová i na základě zkušeností se cvičením s dětmi na lekcích Monkey´s Gym doporučuje například všelijaké prolézačky, včetně těch přírodních v lese, vděčné jsou také cviky s míčem a podobně. "Důležité je, aby rodiče děti podporovali a zároveň je vždy jistili, aby si při pádu neublížily," dodává s tím, že cílem je všestranný pohybový rozvoj dítěte.

5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

Zastavit blížící se záchvat vzteku je umění. Zkuste to s těmito pěti jednoduchými větami. Prý jsou naprosto spolehlivé a děti po nich přestanou plakat…celý článek

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Chcete, aby vaše dítě jedlo zdravě, ale nepřeháníte to? Jen se vždycky snažíte mu nabídnout to, co považujete za zdravější variantu? Pozor na to, dost…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku