Hezká tradice: V porodnici háčkují sestry miminkům halloweenské čepičky | Supermámy

Hezká tradice: V porodnici háčkují sestry miminkům halloweenské čepičky

Malá Olivia v halloweenské čepičce, kterou uháčkovala sestra Jennifer Bigger.
Foto: St. Joseph's Hospitals
Sdílej na facebooku
29. října  2017 
 06:00

Je to takové milé gesto. Když se v porodnici St. Joseph’s Women’s Hospital v Tampě na Floridě narodí miminko, dostane od sester vlastnoručně vyrobenou čepičku. Jelikož se blíží svátek Halloween, je porodnice plná malých dýní, strašidýlek a duchů. Na jaře tu zase měli malé králíčky nebo žirafky.

"Máme tu čepičky ve tvaru dýní, cukrovinek, duchů, Frankensteinů, žaludů a malých netopýrů," řekla serveru Today.com sestra Becky Allen. "Milujeme háčkování čepiček pro naše malé pacienty a oni to milují také," dodala.

Tuhle roztomilou tradici odstartovala sestřička Paula McDonald, která zemřela ve věku 55 let. To ona milovala háčkování čepiček pro novorozence a brzy ji začaly pomáhat ostatní sestry. Paula je všechno naučila a ony po její smrti háčkovaly čepičky dál. Dokonce vznikl spolek The Paula's Projekt, který má i své facebookové stránky a fanoušky, kteří také přispívají originálními pokrývkami hlavy pro malá miminka.

V porodnici háčkuje čepičky asi padesátka sestřiček a porodních asistentek. "Háčkování nás stmelilo, jsme si blíž," svěřila se sestra Pam Eaton serveru Today.com. "Užíváme si, když jsme spolu, háčkujeme a bavíme se o čepičkách, které chceme ještě udělat. Paula by byla moc šťastná, kdyby viděla všechny tyto nádherné čapky."

Sestry háčkují během přestávek a dokonce i po práci. Výsledkem jsou krásné malé čepičky pro miminka.

Veselé kloboučky neháčkují jen sestry, přidávají se i ostatní oddělení nemocnice. A také členové komunity The Paula's Project. Dokonce i Paulina maminka pošle jednou za pár měsíců obří tašku barevných čepiček.

A co na to maminky s novorozenci? Ty tuto tradici milují. Jedna pacientka se svěřila, že její babička háčkovala, ale zemřela a miminku už nestihla nic vyrobit. Proto pro ni mělo obrovský význam, když čepičku získali v porodnici.

Také v českých porodnicích se háčkuje. Předčasně narozená miminka dostávají do inkubátoru speciální chobotničky, díky kterým se cítí bezpečněji. Jak je to možné? Chapadla chobotnice zřejmě připomínají dětem pupeční šňůru a měkká pletenina zase matčinu dělohu. Více si přečtěte ZDE

Jak se skutečně vyvíjí zrak miminek a kdy vás vlastně uvidí?

Jak se skutečně vyvíjí zrak miminek a kdy vás vlastně uvidí? • VIDEO: 

Neuvěříte, čím háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným miminkům

Neuvěříte, čím háčkované chobotnice pomáhají předčasně narozeným miminkům

Na háčkované čepičky u malinkých miminek jsme už zvyklí i v českých porodnicích, ovšem háčkované chobotničky? Personál v porodnici v Pool Hospital…celý článek

Fotografie sestry, která se stará o ženu po porodu, vás dostane

Fotografie sestry, která se stará o ženu po porodu, vás dostane

První hodiny po porodu nebývají nejjednodušší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň se musí postarat nejen o sebe, ale…celý článek

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

To chtělo odvahu. Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

Tyto fotografie jsou skutečné. Jsou na nich ženy, které mají po porodu nevzhledné spodní prádlo s obrovskou vložkou, na břiše jizvy nebo strie a neustále…celý článek


Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku