Nejlepší dárky pro školáky: Stavebnice, deskové hry i retro hračky

V galerii najdete tipy na dárky pro děti od 6 do 10 let. Inspirujte se...
Foto: Koláž Supermámy.cz
Sdílej na facebooku
26. listopadu  2017 
 06:00

Co si vaše děti nejvíc přejí k Vánocům? Pravděpodobně vám to řeknou samy. Nebo si napíší Ježíškovi. Ale kdybyste tápali, co dát školákovi ve věku šest až deset let, tady je malá inspirace.

Osvědčeným dárkem pro školáky je stavebnice Lego. Ta děti baví po generace. V nabídce je spoustu možností, klukům by se mohla líbit třeba Hasičská stanice, holčičkám pak Hotel Grand nebo letní bazén v městečku Heartlake ze série Lego Friends.

Dobrým tipem pod stromeček jsou i společenské hry. Deskovou hru Moje první Česko mohou mohou hrát nejen zkušení školáci, ale i prvňáci a předškoláci. Během hry si užijí spoustu zábavy, ale také se dozvíte mnoho zajímavých a užitečných informací. A vy s nimi. Také u hry Double se skvěle pobavíte a procvičíte si postřeh.

GALERIE: Dárky, které by mohly bavit děti školou povinné

V redakci nás zaujala i retro edice hraček. Taková stavebnice Merkur by mohla kluky zaujmout. A co potom kovový jeřáb, který se otáčí a dovede zvedat nejrůznější břemena. To je teprve něco pro malé stavitele.

ČTĚTE TAKÉ: Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Osobně mě nejvíc nadchla elektronická tužka od Albi s knihou Hravá angličtina. Kolegyně si ji velice chválí a baví i jejich šesti a sedmileté děti. Takže u nás ji pod stromeček najde čtyřletá dcera, nejpve s nějakou pohádkovou knížkou, později dokoupíme knížky naučné. A jak že funguje? Stačí, když se tužkou lehce dotknete obrázku nebo textu, ozve se informace, zvuk nebo hudba. Děti se díky ní hodně dozvědí. A navíc se i samy zabaví.

Další tipy na dárky pro děti vě věku 6 až 10 let najdete v naší GALERII.

Tip redakce: Nakupujete stejně jako my dárky na webu? Zkuste využít nějaký z věrnostních portálů jako je například Rondo.cz - kde navíc můžete vyhrát. Nakupte k Vánocům knihu, hračky nebo elektroniku u vybraných partnerů (například Království hraček Bambule a Sparkys, ASUS, Malvík, Knihacek.cz a další) a za získané body si pak na Rondo.cz zahrajte o luxusní ceny - mobilní telefony, tablety či dokonce Škodu Kodiaq.

„Zhruba polovinu dárků v současnosti nakupujeme online, u Čechů a Češek ve věku do 35 let dokonce již internetové nákupy převažují nad těmi v kamenných obchodech,“ informuje Jan Hřebabecký z online platformy Rondo.cz. Podle online srovnávače Heureka.cz funguje letos v Česku více než 36 tisíc e-shopů se stále rostoucí nabídkou. Největší růst nyní na internetu zaznamenává prodej potravin a módy. Dále rostou také prodeje dětského sortimentu a zboží pro dům a zahradu.


Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy