Týden čtení dětem už od soboty. Kam můžete s dětmi vyrazit?

V loňském roce se k Týdnu čtení dětem přihlásilo více než 150 škol, školek, knihoven, mateřských center, literárních kaváren a dalších organizací, včetně měst a obcí.
Foto: Týden čtení
Sdílej na facebooku
30. května  2019 
 06:00

Věnujte dětem čas, sdílejte s nimi emoce. Tohle chtějí vzkázat rodičům pořadatelé Týdne čtení dětem, který proběhne první červnový týden. V loňském roce se k akci přihlásilo více než 150 škol, školek, knihoven, mateřských center, literárních kaváren a dalších organizací, včetně měst a obcí. Organizace uspořádaly přes 200 jednotlivých akcí, kterých se zúčastnilo téměř 10 000 dětí. Letos to bude nejspíše stejné. 

Devátá edice tradičního celostátního svátku dětí a literatury začne slavnostní inaugurací v Plzni. Plzeňské školáky čeká v pondělí 3. června 2019 pestrý kulturní program v dopoledních hodinách v prostoru Klempírny v industriální oblasti DEPO2015.

V týdnu od 1. do 7. června proběhnou napříč republikou desítky čtení pro děti, setkávání s autory, výstavy, besedy či jiné mezigenerační aktivity ve školách, školkách, knihovnách, kavárnách, v obcích a městech. Cílem projektu je motivovat rodiče, aby svým dětem hlasitě předčítali, aby s nimi sdíleli čas, prostor a emoce.

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Až dočtete tuhle knihu, už se na stromy nikdy nebudete dívat stejně jako dříve. Protože toho o nich budete hodně vědět. Troufáme si říci, že ačkoli…celý článek

„Ne vždy si uvědomujeme, jak negativní vliv na dětskou duši má přebytek virtuálních vjemů. Děti i mladí lidé, kteří tráví většinu volného času na počítači bez interakce s dospělým člověkem, zaměňují virtuální a mediální svět za ten skutečný. Chybí jim pak zdravý úsudek, přijímají špatná rozhodnutí a mají potíže v navazování zdravých, dlouhodobých vztahů. Předčítání či čtení, povídání a trávení společných chvil v rodině či venku s kamarády jsou jedny z nejdůležitějších věcí v životě dětí,“ říká ředitelka Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková.

V roli moderátora se na zahájení představí herec a moderátor Honza Adámek, kterého znají téměř všechny děti z televizní soutěže AZ Kvíz Junior. „Čtení dětem podněcuje jejich přirozenou zvídavost a soutěživost. Proto se mimo jiné děti mohou těšit na Kvízování s Honzou, kdy si společně zasoutěžíme,“ říká moderátor.

Na tohle se můžete těšit

V obou dopoledních programech (od 9.00 hod. a od 11.00 hod.) si pozve Honza na jeviště autorku knížek pro děti Marku Míkovou, známou také jako princezna z pohádky Jak se budí princezny. Zazpívat a také přečíst vtipné básničky přijde vítězka pěvecké soutěže SuperStar 2018 Tereza Mašková. Na závěr programu pro mladší děti se pak představí Divadlo Damdam a na starší děti se budou těšit skvělí plzeňští herci a hudebníci z dua Dubnička a Lahoda, kteří je naučí skládat písně. Všichni malí hosté si domů odnesou krásnou novou knížku z nakladatelství Albatros, Mladá fronta nebo HOST. 

V loňském roce se k Týdnu čtení dětem přihlásilo více než 150 škol, školek, knihoven, mateřských center, literárních kaváren a dalších organizací, včetně měst a obcí. Organizace uspořádaly přes 200 jednotlivých akcí, kterých se zúčastnilo téměř 10 000 dětí. Desítky dalších setkání, čtení, besed, výstav a soutěží, které nebyly on-line registrovány, si nenechaly ujít tisíce dětí spolu s rodiči a veřejností.

Všechny kulturní akce, které budou v rámci Týdne čtení dětem probíhat na mnoha místech po celé zemi, najdete na webu www.celeceskoctedetem.cz, kde se průběžně zobrazují na interaktivní mapě republiky. 

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Máte doma malého astronoma, který už vyrostl z encyklopedií pro nejmenší a jen o trochu větší děti? Pak tu pro vás máme tip: skvělou knížku Kosmos z…celý článek

Račte vstoupit do Planetaria! Starosvětská kniha nabitá fakty o vesmíru

Račte vstoupit do Planetaria! Starosvětská kniha nabitá fakty o vesmíru

Máte doma malého astronoma a chcete pro něj co nejlepší encyklopedii nabitou stovkami nebo raději tisíci fakty, se spoustou otvíracích okének – ideálně…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku