Pozor, je tu Obří obleva! A věděli jste, že pštros neumí couvat?

Tyhle tři novinky od Albatrosu nás dost baví
Foto: Supermámy.cz
Sdílej na facebooku
7. listopadu  2019 
 15:19

Neumím si ani představit, že by mé děti vyrůstaly bez knížek. Taky jim to nehrozí. Knížky doma milujeme a s radostí vždycky otvíráme nějakou novou. Asi nejpopulárnější jsou ty o zvířatech. Teď zrovna proto ležíme ve dvou novinkách od Albatrosu, k nimž jsme si přibrali třetí o architektuře. 

Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně Maji Säfström nazvané Ilustrovaný atlas neobyčejných faktů

Je to knížka příjemně malého formátu, která se dá hodit i do batohu na výlet nebo číst třeba v čekárně u lékaře. Ačkoli číst... Textu tam zase tolik není – nadšenci do encyklopedických fakt musí sáhnout po něčem jiném. Což vůbec není na závadu. 

Informace v knížce jsou mimořádně zajímavé a vedou k tomu, že vás děti zavalí dalšími otázkami, což je možná náročné, ale vlastně moc hezké. Navíc je knížka moc povedená po grafické i výtvarné stránce. Doufáme, že Albatros vydá i dvě pokračování od stejné autorky, jedno o  pravěkých tvorech, druhé o zvířecích mláďatech.

Úspěch na první dobrou slavila další novinka, kterou je Obří obleva. Tohle už je trochu složitější čtení, které uspokojí i ledajakého školáka, který toho už o době ledové hodně  ví. A třeba si myslí, že už ho v tomto směru nemůže nic překvapit – jednoho takového mám doma. Osmiletý Bart už nicméně uznal, že v Obří oblevě se rozhodně píše dost věcí, o kterých neměl tušení. 

Díky knížce se můžete vydat na cestu po jednotlivých kontinentech pravěké Země a tváří v tvář se setkat s podivnými, úžasnými a obřími tvory doby ledové. Objevíte lenochody velké jako žirafy, pásovce velikosti auta a bobry převyšující medvědy, chybět nebudou ani první předci lidí. Bonusem jsou rozkládací strany. 

Obří obleva není jediná nová zvířecí encyklopedie, kterou Albatros v poslední době vydal. Na další se můžete podívat v následujícím videu:

Tři encyklopedie o zvířecí říši, které byste neměli minout • VIDEO: 

S trochou váhání byla u nás doma přijata knížka Z chýší do mrakodrapů od Christine Paxmann. "Cože, něco o domech? To nás asi nebude bavit, mami." Ale baví. Tedy hlavně našeho školáka, předškolačka je na tuhle knížku představující dětem dějiny architektury ještě malá. 

Je to přesně ten typ knihy, který si můžete číst spolu s potomky. Jednak se tu i vy můžete dozvědět něco nového, jednak tak děti spíše zaujmete, než když jim jen knížku dáte. My jsme si popisované stavby například zároveň hledali na internetu, což ze čtení vytvořilo záležitost v podstatě interaktivní. 

Kniha představuje ty nejdůležitější milníky v dějinách stavitelství a architektury – od prastarých hliněných chatrčí až po stavby supermoderních mrakodrapů. Prohlédnete si obrázky nejvýznamnějších budov a dočtete se o tom, co je činí tak důležitými, a dozvíte se  spoustu nového o kulturách a lidech, kteří stavby postavili.

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Kosmos se otevírá! Všechno, co vaše děti musí vědět o černých dírách a bílých trpaslících

Máte doma malého astronoma, který už vyrostl z encyklopedií pro nejmenší a jen o trochu větší děti? Pak tu pro vás máme tip: skvělou knížku Kosmos z…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku