Vezměte děti do muzea nebo na balet! Navíc tip na skvělou výletní aplikaci

Díky aplikaci Skryté příběhy budou vaše děti výlety skutečně bavit
Foto: skrytepribehy.cz
Sdílej na facebooku
3. června  2019 
 06:00

Chtěli byste vzít děti na balet, ale bojíte se, že klasické představení ve velkém divadle nezvládnou? Teď to můžete vyzkoušet v rámci Letních slavností staré hudby, dětské lístky na Balet o kávě do 7. června navíc seženete za poloviční cenu. Máme pro vás i další tipy – osvědčenou Muzejní noc a mobilní aplikaci, díky níž začnou rodinné výlety zase bavit i velké děti. 

Už jste viděli někdy tančit kávovou konvičku, cukřenku nebo kávová zrnka? Že ne? Pak si nenechte ujít představení Balet o kávě, je postaveno na tanečních suitách a kávové kantátě Johanna Sebastiana Bacha. Rozverné představení pro velké i malé bez rozdílu věku, v němž ožije kompletní kávový servis, uvedou 17. července v Divadle ABC Letní slavnosti staré hudby.

V úchvatných kostýmech ve stylu míšeňského porcelánu se představí polský baletní soubor Cracovia Danza za doprovodu souboru Collegium Marianum pod vedením flétnistky Jany Semerádové. Pěveckých partů se ujmou Patricia Janečková a Jaromír Nosek.

U příležitosti svých letošních 20. narozenin a na oslavu Dne dětí navíc pořadatelé připravili pro návštěvníky také malý dárek – slevu na vstupenky pro děti do 15 let ve výši 50 procent! Lístky za poloviční cenu je možné koupit až do 7. 6., sleva je dostupná v rezervačním systému po výběru sedadel v sále. 

Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů

Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů

Pokud dětem aspoň občas kupujete knížky, nejspíše víte, že nabídka je široká. Někdy až moc. Najít v záplavě titulů nově vydanou dobrou knihu bývá těžké.…celý článek

Už nejbližší víkend, konkrétně v sobotu 8. června, můžete s potomky vyrazit na Muzejní noc. Nás zaujala například nabídka zámku Kačina, který zároveň zve na Víkend otevřených zahrad. 

V jednu odpoledne se otevřou brány zámeckého parku, v něm budou probíhat komentované procházky a ve večerních a nočních hodinách pak speciální prohlídky interiérů a výstav i oblíbená videomappingová show na fasádě zámku. Více ZDE 

Zámek Kačina spadá pod pražské Národní zemědělské muzeum, zde Muzejní noc vypukne také. I letos tu čeká účastníky této noci doprovodný program – promítání filmů, koncert a občerstvení na muzejním dvorku, workshopy pro děti či výhled ze střechy na noční Prahu. Podrobnosti TADY

Oblíbená Muzejní noc probíhá i jinde – například Muzeum hlavního města Prahy otevře zdarma 8. června čtyři své objekty: hlavní budovu muzea na Florenci, Podskalskou celnici na Výtoni, Novomlýnskou vodárenskou věž a Zámecký areál Ctěnice.

Hra, která pobaví i dospělé

Znáte Skryté příběhy? Přinášejí nespočet tipů na rodinný výlet, dobrodružství v přírodě, zábavné dějiny, kvízy, putování časem – a to vše v jediné mobilní hře. Berte ji jako splněný sen rodičů, kteří marně hledají způsob, jak ratolesti dostat od věčného vysedávání u počítače či tabletu ven, do přírody. 

Mobilní geolokační hra Skryté příběhy promění každý rodinný výlet v neobyčejné dobrodružství. Poznávání zajímavých míst a historie se rázem stane  zábavnou výzvou. A cestování v čase? Žádný problém!

Dneska už to vím! Tohle bych jako rodič dělala jinak, říká matka dospělých dětí

Dneska už to vím! Tohle bych jako rodič dělala jinak, říká matka dospělých dětí

Každý máme nějaké představy o tom, jak budeme své děti vychovávat. A i když jsou někdy ty představy pěkné, ne vždy vyjdou. Své o tom ví Kate Foster,…celý článek

Hra je určena primárně dětem od 6 do 13 let, ale zaručeně pobaví i dospělé. Vždyť kdo by nechtěl vstoupit do historie a v pravou chvíli pomoci velkým osobnostem i malým postavám českých dějin? Průvodcem Skrytými příběhy je malý mimozemšťan To-to promlouvající hlasem herečky Valérie Zawadské. „Vždy mne fascinovalo, kolik je v našich dějinách zajímavých osudů a příběhů, a proto jsem moc ráda, že mohu pomoct projektu, který tyto příběhy zprostředkuje dětem," dodává. Samozřejmě nechybí ani padouch – Timor Temnonoš, který v lidech probouzí slabost a strach.

Stačí si zdarma stáhnout aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS, zaregistrovat se do hry a vybrat si jednu z mnoha lákavých tras a příběhů. Tak třeba v Mostě je třeba zachránit slavného mága Edwarda Kellyho, který je na zdejším hradě ve vězení, ve Františkových Lázních zubař Švec unáší vlak, aby mohl utéct před komunistickou šikanou za hranice, v Hukvaldech vyřešíte první autohavárii na našem území. Podrobnosti o hře ZDE na webu. 

To musíte vidět! Miminko se poprvé setkalo s kočkou

To musíte vidět! Miminko se poprvé setkalo s kočkou

Těžko říci, co si myslí kočky, když se poprvé setkají s novým členem domácnosti. Možná ho nenávidí, možná je jim to jedno, často na něj žárlí. Každopádně…celý článek

Fráze, jaké by si matky vůči dcerám mohly odpustit! Které jsou nejhorší?

Fráze, jaké by si matky vůči dcerám mohly odpustit! Které jsou nejhorší?

Jistě, naše maminky to s námi myslely dobře. A ve spoustě věcí jim můžeme dát dokonce i za pravdu. No ale je taky spousta frází a vět, které do nás…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku