Otestujte s námi zdraví našeho národa | Supermámy

Otestujte s námi zdraví našeho národa

Foto: Česká televize
Sdílej na facebooku
26. září  2017 
 00:00
Prezentace klienta

Přestože zdravý životní styl a prevence nejrůznějších onemocnění jsou jedním z nejčastějších mediálních námětů, do běžného života a rodinné praxe Čechů pronikají jen velmi sporadicky. Touto problematikou se nyní zabývá nový zábavně-vědomostní pořad, který vznikl za podpory Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR - ZDRAVOTNÍ TEST NÁRODA. 

Unikátní experiment, který vám odhalí mnohdy překvapivá ne vždy pozitivní fakta o skutečném stavu české populace. Český národ je celoevropskou jedničkou v počtu případů rakoviny tlustého střeva. Ze všech evropských národů solíme nejvíce, naopak spotřeba zeleniny a zdraví prospěšných potravin roste u nás jen pomalu.

Autor: Česká televize

Pořad má dva díly, ten první poběží v České televizi na ČT1 30. září 2017 od 20.00 hodin. Diváci se mohou těšit na spoustu zajímavých informací, podaných tak, že je pobaví, přitom zábavně poučí a možná i inspirují pro zdravější (a veselejší) život. Každý ze dvou dílů pořadu je sestaven z pěti tematických částí, v nichž osobnosti a hosté ve studiu pod dohledem odborníka podstoupí jednoduché testy zaměřené na různá zdravotní rizika. Testy jsou záměrně připraveny tak, aby je bez problémů mohli absolvovat i diváci doma. Mohou tak zjistit ledasco nového o svém vlastním zdraví.

Témata jednotlivých částí pořadu byla zvolena na základě statistických údajů o nemocech, jež se Čechů dotýkají nejvíce. Jde tedy například o obezitu, kardiovaskulární nemoci, cukrovku, nádorová onemocnění a další. Zdravotní testy pak budou doplněny tematickými reportážemi, včetně nejrůznějších animací, statistik a především pak spoustou informací o možnostech prevence těchto chorob. „Nechceme strašit nemocemi. Naším cílem je naopak diváky pobavit a povzbudit při zásadních rozhodnutích, které mohou vést ke změně životního stylu a k lepší kondici,“ říká kreativní producent Petr Mühl.

Zjistěte více o soutěži Zdravotní test národa.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle vědí sociální sítě o vašich dětech! Úplně je to šokovalo

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku