Jak zastavit šíření kapénkových infekcí v dětských kolektivech?

Jak zastavit šíření kapénkových infekcí v dětských kolektivech?
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
31. října  2019 
 00:00
Prezentace klienta

Scénář, který se každoročně opakuje. Děti se po prázdninách vrátí do škol a školek, dostaví se podzimní počasí a začnou se objevovat první projevy nachlazení, ty mnohdy nepoleví a trápí vaši rodinu až několik měsíců. Víte, proč se tomu děje s takovou pravidelností?

Podpořte imunitu

Obranyschopnost lidského organismu se skládá ze dvou základních složek – obranyschopnosti vrozené a obranyschopnosti získané. Imunitu získanou si organismus buduje v průběhu celého života – jak se postupně setkává s různými viry a bakteriemi, učí se na ně reagovat. A právě malé děti, které ještě nemají tuto složku imunity dostatečně silnou, jsou kvůli tomu náchylnější k onemocnění. Když se proto v dětském kolektivu objeví viróza, dětská imunita na hrozbu obvykle nedokáže rychle zareagovat a nákaza se šíří.

Jak vybudovat dětskou imunitu?

Pomozte dětem v boji s viry a myslete na dlouhodobé budování imunitního systému. Základem je dodržování pravidel zdravého životního stylu – tedy dostatek spánku, patřičný příjem tekutin a samozřejmě vyvážená strava. Před nástupem sychravého období, kdy je organismus náchylnější k onemocnění, je vhodné zvýšit příjem vitaminů v podobě ovoce a zeleniny, popř. začít podávat vhodně zvolené potravinové doplňky. Samotné vitaminy jsou důležité, ale samy k posílení imunity nestačí.

Jak funguje obranyschopnost?

Imunitní systém je záležitostí složitou a jeho fungování ovlivňuje celá řada faktorů. Oslabená imunita je do značné míry problémem civilizačním. Výrazný vliv na její fungování má totiž nevyvážená strava, nedostatek pohybu, únava a v neposlední řadě také stres a smog. Možná vás překvapí, že potíže může způsobit i přehnaná čistota. V dnešním světě máme s bakteriemi, které se běžně vyskytují kolem nás, omezený kontakt. Někteří rodiče ostražitě chrání své děti před nečistotou všeho druhu, ale právě nedostatečný kontakt s bakteriemi může vést k oslabení imunity a následně vyšší náchylnosti k onemocnění při kontaktu s virem. Základní zákonitosti fungování imunity rodiče malých dětí často ignorují a snaží se situaci napravit přísunem vitaminů. 

Autor: SVUS Pharma

Pečujte o sliznice

Jednou ze základních protilátek působících při setkání organismu s bakteriální či virovou infekcí je sekreční imunoglobulin A. Je nejvýznamnější protilátkou slizničních povrchů, vyskytuje se například na sliznici dutiny ústní, která je často prvním místem kontaktu s patogenem, zejména při onemocnění horních cest dýchacích. Při setkání s virem je proto zásadní rychlý nástup dostatečného množství imunoglobulinu, který ovlivní délku a průběh onemocnění.

Pomoc z lékárny

Doplňky stravy Preventan® obsahují originální látku ProteQuine®, směs biologicky aktivních látek, které aktivují právě slizniční imunitu. ProteQuine® je českou patentovanou látkou s empiricky ověřenou účinností. Provedené studie dokazují, že při pravidelném užívání Preventanu® dochází ke zvýšenému výskytu imunoglobulinu A na sliznicích a poklesu četnosti onemocnění horních cest dýchacích. Právě svým působením přímo na slizniční imunitu, která je lokálně aktivována pomalým rozpouštěním tablet v ústech, se Preventan® zásadně odlišuje od řady jiných přípravků na trhu. ProteQuine® je navíc doplněn o vitamin C, který je důležitý pro celkovou podporu imunity.

Preventan® - medvědí síla na podporu imunity

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku