Studenty přijímáme do konce září!

Studenty přijímáme do konce září!
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
25. srpna  2017 
 10:00
Prezentace klienta

Ještě do konce září se můžete přihlásit ke studiu Střední školy KNIH v Brně, která nabízí možnost denního i dálkového studia zakončeného maturitou. Škola má více než dvacetiletou tradici. Během té doby z ní vyšly stovky úspěšných absolventů, kteří nacházejí velmi dobré uplatnění na trhu práce. Jedná se přitom o v mnoha ohledech výjimečnou školu s úzkou návazností na praxi a s důrazem na příjemné prostředí i pozitivní atmosféru studia.

Soukromá Střední škola KNIH, o. p. s. je jediná škola svého druhu na Moravě. Jejím zřizovatelem je Gymnázium Globe, se kterým škola sdílí výukové prostory a společně organizuje mimoškolní aktivity a projekty pro žáky obou škol. Proti klasickým středním školám klade velký důraz na individuální přístup ke studentům.

Svět kolem knih

Studium v oboru Knihkupecké a nakladatelské činnosti, které škola nabízí, mohou studenti absolvovat v denní i v dálkové formě. Vzdělávací program je postaven na humanitním vzdělání s důrazem na obchod, na posílené výuce cizího jazyka a na rozšiřujícím výukovém modulu, který studenty naučí nejen práci s počítači, ale třeba i to, jak ozvučit vlastní video (ukončeno možností získat mezinárodní certifikát ECDL).

Teoretická výuka je systematicky doplňována praxí v mnoha partnerských knihkupectvích, nakladatelstvích a knihovnách či pořádáním regionálních i celostátních studentských projektů. Při studiu je mimo jiné podporována čtenářská a kulturní gramotnost prostřednictvím projektu BLoK – blok.ssknih.cz (BLíže O Knihách/Kultuře). Žáci využívají své teoretické znalosti v rámci psaní recenzí na knihy, audioknihy, filmová nebo divadelní představení. Inovativnost projektu spočívá i ve způsobu zpracování recenzí – např. komiksem, videem, koláží anebo klasickou psanou formou.

Autor: Shutterstock

Praktické uplatnění

Dosavadní absolventi mají velmi široké možnosti uplatnění v praxi, a to nejen v podobě dostatečných základů pro vlastní podnikatelskou činnost, ale jsou dobře vybaveni pro práci v knihovnách, knihkupectvích, nakladatelstvích, archivech či administrativě a na studium Střední školy KNIH mohou navázat i dalším studiem na vysoké škole. Nezanedbatelná je zprostředkující úloha školy při zajišťování zaměstnání v oboru těm absolventům, kteří nepokračují v dalším studiu nebo kteří se ocitli bez zaměstnání.

Studium bez stresu

Výuka na škole probíhá v malých skupinách a celkově příjemnou atmosféru podporuje i klidné prostředí městské části Brno-Vinohrady, v němž se škola nachází, které je však dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. Škola kromě toho programově vytváří pozitivní studijní prostředí pro žáky, a to mimo jiné prostřednictvím projektu s názvem Škola bez stresu – www.skolabezstresu.cz. V rámci něj se studenti učí nacházet způsoby, jak odstranit faktory vyvolávající napětí a stres.

Denní studium

Školní vzdělávací program je postaven na 3 pilířích: obchodní vzdělání s důrazem na knižní obchod, důkladné humanitní vzdělání s posílenou výukou jediného cizího jazyka a rozšiřující výukový modul pro oblast knihovnictví.

Dálkové studium

Čtyřletý studijní program probíhá o sobotách a zaměřením na obchodní dovednosti, knihovnictví a humanitní předměty zvyšuje uplatnitelnost absolventů na trhu práce a připravuje je k případnému studiu na vysokých školách.

Přihlášky

Do 5. kola přijímacího řízení je možné se přihlásit do 30. srpna 2017. Přihlášky na další přijímací řízení lze podávat do 28. září 2017.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku