Poslední prázdninové tvoření aneb rozvíjíme jemnou motoriku

Foto: Herkules
Sdílej na facebooku
27. srpna  2018 
 00:00
Prezentace klienta

Škola už je opravu za dveřmi a blížící se víkend je tak nejideálnější dobou na poslední prázdninové tvoření. Dítě si tak za pomoci rodičů může během odpoledne vyrobit například pověstný kornout na sladkosti nebo i stojánek na psací potřeby, který přijde právě vhod. Navíc, pokud se dítě chystá do první třídy a čeká ho učení psaní a vhodného úchopu psacích potřeb, je právě kreativní tvoření nejideálnější aktivitou, která pomáhá rozvíjet jemnou motoriku, potřebnou pro snazší nácvik správného úchopu psacích potřeb.

Lepicí tyčinka jako pomocník správného úchopu

Jak potvrzují i odborníci, správný úchop psacích potřeb je pro následnou výuku psaní zcela zásadní. Při osvojení správného způsobu se totiž dítě naučí psát rychleji a psaní mu nebude dělat takové problémy. A právě pro správný úchop je zásadní rozvoj jemné motoriky, kterou mohou s dítětem rozvíjet i doma rodiče. Jak? Například tvoření a zaměstnáváním ruky dítěte. Vhodné je například kreslení, ale jak se v poslední době ukazuje, tak především celkové tvoření, kdy jsou ruce dítěte kompletně zaměstnány. Jako stvořené jsou pak pro tyto aktivity lepicí tyčinky (např. Herkules), které nutí děti osvojení si úchopu, a to zcela nenásilně, v rámci jiné aktivity, u které dítě nemá pocit, že se něco učí a musí se soustředit. Nácvik tak probíhá spíše intuitivně a dítě si ho samo později zautomatizuje.

Autor: Herkules

Zábavné tvoření s mizícím lepidlem

Aby dítě tvoření skutečně pohltilo, přijde vhod jakýkoli další podnět. Ať už je to cíl v podobě výsledného produktu nebo třeba i zábava při tvoření. Nedočkavost dětí a neustálé dotazy typu „kdy už to bude hotové“ lze zahnat speciální lepicí tyčinkou Herkules Mizím, která jim poskytne spoustu zábavy. A jak funguje?

Děti sice budou lepit a nanášet lepidlo na papír, ale možná při tom budou mít pocit, jakoby kreslily. Tyčinka Mizím je totiž vyrobena ve fialové barvě, a tak bezprostředně po jejím nanesení se lepená část zbarví také do fialova. To proto, aby dala dítěti jasný signál, kde je lepidlo naneseno a kam ho ještě případně má nanést a zároveň ho informuje o tom, zda už stačilo zaschnout či nikoli. S postupným zasycháním totiž fialová barva mizí a materiál získává opět svoji původní barvu.

Ať už si dítě rozhodne vytvořit například pouzdro na psací potřeby, kornoutek na sladkosti nebo jen dekorovat svůj pokojík, jedno je jasné. Tvoření ho bude bavit a zároveň nenásilnou formou natrénuje svoji ruku na první psaní a úchop psacích potřeb.  

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy